Simona Martausová

simona_martausovaSimona Martausová

bola online v piatok 11. apríla 2014
o 11.00 hod

Sima Martausová sa do povedomia širšej hudobnej verejnosti uviedla v éteri singlom Normálny život a na pultoch predajní so slovami „Dobrý deň, to som ja“. Že kto to je? Nádejná speváčka, textárka a skladateľka, ktorá nedávno vydala album s rovnomenným názvom.

Mladá a talentovaná speváčka, či skôr pesničkárkaSimona Martausová svoj album Dobrý deň, to som ja nepostavila na komerčnosti. Jej novinka naopak ponúka kolekciu skladieb, ktoré z tohto radu výrazne vybočujú, čo však piesňam neuberá na šanci upozorniť na nový objav na našej scéne.

Spolu so speváčkou sme sa tešili na vaše otázky v piatok od 11,00 – 12,00.

Simona Martausová ahojte všetci:-) .. som veľmi rada, že som s vami mohla stráviť dnešné dopoludnie aj takto „cez počítač“:-) Ďakujem za vaše otázky a správy. Potešili ste ma, že ste si našli čas a prišli ma sem „navštíviť“:-) Prajem vám ešte krásny deň a slnečný víkend. A aj krásne veľkonočné sviatky.

miro Super pesničky. Zhodujú sa aj s Tvojimi ozajstnými názormi na život. Dá sa vôbec udržať na scéne aj bez škandálov? tešíme sa na koncerty, držíme palce.

Simona Martausová ..mne osobne je viacej sympatická cestička bez škandálov.. 🙂 a myslím, že sa to dá aj bez toho.. našťastie mám okolo seba dobrý ľudí, ktorí to vnímajú rovnako:) Teším sa na vás na našich koncertoch:))
jozef Dobrý deň, texty, forma prezentácie sú zmysluplné, hodnotné. Myslím, že to dnešná doba potrebuje. Bude aj nové CD a koncerty. Tešíme sa a držíme palce.
Simona Martausová Dobrý deň:) ďakujem Vám veľmi pekne. Teší ma a vážim si, že sa Vám texty páčia:) pomaly pripravujeme aj nové cd, ktoré vyjde na jeseň:) Koncerty vždy zverejňujeme na webe simamartausova.sk prípadne aj na fb-stránke:) Všetko dobré prajem:)
janka Rada počúvam tvoju hudbu, kde sa dá počuť naživo?
Simona Martausová naživo budeme hrať najbližšie v Piešťanoch v Dome umenia 15.apríl, 16.apríl- Trenčín- Piano Club, v Žiline v mestskom divadle 24.apríl, a 23.máj v Novom meste v Blue note.. a ešte 27.máj Bratislava At.Babylon:)) prípadne sú koncerty aj na www.simamartausova.sk 🙂 budem sa tešiť, ak prídete:)) a ozaj, aj dnes budem spievať pár pesničiek pri Eurovei na dni narcisov:)

tena Co chystáš v najbližšom čase? Náhodou svadba nebude?

Simona Martausová :)) svadba niekedy verím že bude:) ale v najbližšej dobe asi nie:))

Laura Aké máš plány na leto?

Simona Martausová už sa tešííím na leto:) budem sa chodiť kúpať, budeme chodiť na túry s priateľmi a tiež budeme mať aj s kapelou nejaké koncerty alebo festivaly:) a budem aj doma s rodičmi, sestrou a babkou:)

Renáta Máš nádherný hlas počula som ťa v rádii. Kto ti skladá hudbu a píše texty?

Simona Martausová jej ďakujem Renátka:) hudbu aj texty si skladám ja:))

Martina Hráš na gitare a ovládaš aj iný hudobný nástroj?

Simona Martausová teraz sa pomaly učím hrať aj na klavír:) ale priznávam, že aj v tej hre na gitaru sa musím ešte hodne učiť:)

Katarína Ako je to u teba s vierou? Dodržuješ pôst pred Veľkou nocou?

Simona Martausová áno, Veľká noc je pre mňa najväčší sviatok, tak ju prežívam.

Andrea Prezradíte nám nejaké súkromné záležitosti? 😀 Frajer, priateľ ….?????????

Simona Martausová jeeej:D no.. moje súkromie poznajú len moji najbližší..tak sa nehnevajte:) ale vydatá nie som. ani deti nemám:D

Milka Vianočná pesnička? v lete?

Simona Martausová 🙂 ja som ju zložila v zime 🙂 a keď si ju niekto pustí, alebo aj keď si ju ja zaspievam aj v lete, tak prečo nie:)

Jana Ćítala som, že si píšete texty sama. Kam chodíte na námety?

Simona Martausová 🙂 ja to väčšinou tak hovorím, že námety chodia ku mne:) vždy keď niečo prežívam, tak sa mi o tom ľahšie spieva ako hovorí:)

Ivona Spievate, hráte a čo robíte v rámci oddychu. Čo je pre vás najväčší relax?

Simona Martausová veľmi rada chodím do prírody:) rada si chodím zabehať:) alebo na kávičku s kamarátmi:) a mám rada aj ticho..keď len tak sama niekde idem a som v tichu- to je asi najväčší relax:)

Kveta Aká bola spolupráca s Petrom Lipom?

Simona Martausová s Petrom Lipom sa síce poznáme, ale ešte sme spolu nespolupracovali:)

Zuzana Prajem pekný deň, chcela som sa spýtať, ktorá postava, ktorú v Radošinskom divadle hráte je tá vaša najobľúbenejšia?

Simona Martausová aj Vám pekný deň Zuzka. Ja v RND hrám len v jednej hre, len jednu postavu:) Aničku:) tak tá je moja naj:)

Ivica Kde ste vyrastali? A kde žijete? V Bratislave, kde sa všetko „deje“? Asi to tam žije!

Simona Martausová Vyrastala som v Považí, v Považskej Bystrici:) a teraz chodím tak „hore-dole“:-) mám rada aj Bratislavu, aj Považie:)

Pipa Ako si žijete? Je to pre nás bežných ľudí sen, pohybovať sa v divadle a na pódiách…ako vás to ovplyvnilo, zmenilo?

Simona Martausová ako si žijem:)? som veľmi vďačná za všetko, čo v živote mám, aj hudbu aj divadlo vnímam ako dar..ale nemám pocit, že by ma to zmenilo:) teda verím, že nezmenilo:)

Peter Ako si sa dostala k hudbe a divadlu?

Simona Martausová ja to vždy tak hovorím, že skôr hudba sa dostala ku mne:) Keď som študovala na VŠ tak vo voľnom čase som sa učila hrať na gitaru a tvoriť piesne:) a divadlo si ma tiež tak nejak „samo našlo“, keď som doštudovala a išla som na konkurz:)
Barbara Si pekná mladá dáma. Počula som že hráš v Radošinskom naivnom, kde ťa mimo Bratislavy môžeme vidieť?
Simona Martausová mimo Bratislavy hrávame aj s RND a oni to vždy majú na svojom webe zverejnené.. a tiež s kapelou chodievame hrávať aj mimo BA:) vždy to zverejňujeme na našom webe:)

Alibaba Máš chalana? Aký sa ti páčia?

Simona Martausová …dúfam že sa nenahneváš :))ale nepoviem:))

Anina Pekné texty! Píšete aj básne, alebo tety na hudbu?

Simona Martausová ďakujem pekne:) som rada že sa páčia:) mám aj pár básničiek, ale tie zatiaľ nikto nevidel ani nepočul:)

Viky Počula som, že si píšete sama texty aj hudbu, nie je to ťažk0? Ako rýchlo napíšete skladbu a koľko vám trvala „Normálny život“ ?

Simona Martausová našťastie mi to zatiaľ ide celkom ľahko:).. vždy je to tak, že keď niečo prežívam, tak to dám na papier a do pesničky. Normálny život som zložila asi za 10minút:)

Petra, Nitra áte pocit, ze hraju slovenske radia dost slovenskej hudby?

Simona Martausová noo myslím, že by mohli možno aj viac slovenskej hudby hrať:) na Slovensku máme mnoho dobrých kapiel podľa mňa:)

Jana, Bratislava Pekný den, ako si užívate ceny, ktore ste dostalia od ZAI? taka mlada a hned tri….

Simona Martausová pekný deň aj Vám. 🙂 ja som nečakala že dostanem vôbec jednu cenu:) keď sme dostali tri ceny, tak je to pre mňa veľmi vzácne..tak som za to vďačná:)

Iveta Plánujete koncerty po Slovensku? Kde vás môžeme vidieť naživo?

Simona Martausová áno, plánujeme:) pomaly všetky koncerty vždy zverejňujeme na webe simamartausova.sk alebo aj na fb-stránke:)

Zita Konečne viem od koho je pesnička Normálny život. Prekvapuje ma aká ste mladá, lebo som mala pocit, že sú za tým skúsenosti a vyhranený názor na život. Teším sa na nové CD, a som zvedavá, či už pracujete na niečom novom?

Simona Martausová milá Zitka, nové cd už pomaly pripravujeme, malo by vyjsť na jeseň, tak aj my sa už tešíme:))