Silvia Šuvadová prišla zmeniť svet

Silvia Šuvadová

Úspešná herečka sa po rokoch prežitých na doskách divadla Astorka a filmoch, kde excelovala, rozodla zmeniť pevnú slovenskú pôdu pod nohami a vybrala sa do Ameriky. Šťastie jej prialo nielen vo svete filmu, ale objavila v sebe čosi nové, málo poznané a dnes je rovnako úspešná spiritualistka ako herečka. Obe svoje životné cesty miluje, robí ich s láskou a lásku stretla počas nedávnej návštevy rodnej hrude. Hoci plánovala dlhší pobyt v Amerike, osud to zariadil inak. So spevákom  Jankom Ledckým majú spoločnú agentúru, a tam niekde sa zrodila myšlienka, aby si Silvia Šuvadová zahrala v pripravovanom videoklipe populárneho speváka. V Prahe, na skúške kostýmov,  nám poskytla rozhovor nielen o videoklipe.  

Vrátili ste sa na Slovensko po necelých dvoch mesiacoch, prečo?
Dostala som ponuku k spolupráci na veľmi zaujímavom projekte  – účinkovať vo videoklipe Janka Ledeckého k titulnej piesni jeho najnovšieho albumu – Na konci duhy. Dúha má pre mňa aj spirituálny význam, bude to ako malý film a veľmi sa teším.

Odkedy vnímate a evidujete tvorbu Janka  Ledeckého, prípadne aký máte k nem vzťah, obľúbenú pieseň…
Myslím, že ako všetci sme ho začali evidovať s pesničkou – Všechno bude fajn.  Odkedy som dostala ponuku k spolupráci, pesnička sa mi prehráva v hlave. Počúvala som ju ako dieťa a naraz idem účinkovať v klipe s Jankom. Je to také pekné (úsmev). Aj keď teraz počúvam hlavne pieseň Na konci duhy, prečítala som si množstvo rozhovorov s Jankom ako si dal záležať na albume, ako nahrával v Anglicku, o tom ako mu syn zložil pieseň,  ale aj ilustroval komiksovú časť v knihe o Karolovi IV., no i  o dcére, ktorá je majsterkou sveta v snowbordovaní a má z detí neskutočnú radosť.

Aké bolo potom osobné stretnutie?
Priamo tu v agentúre, kde ste vlastne boli svedkami nášho zvítania sa aj skúšania kostýmov do klipu. Hneď sme si tykali a mala som pocit, že sa poznáme odjakživa, takže na nakrúcanie sa moc teším. Aj samotné fotenie bolo veľmi príjemné, v podstate sme ani nemali čas komunikovať, ale pomáhali nám aj žurnalisti, ktorí pre nás vymýšľali pózy, pohľady.  Mám skutočne veľmi dobrý pocit z dnešného dňa. Som si istá, že aj samotné nakrúcanie v Benátkach bude super a výsledok zaujme.

Účinkovali ste už vôbec vo videoklipe, máte s tým skúsenosť?
Na Slovensku ani v Česku nie, ale účinkovala som v Amerike asi v štyroch a bol to môj sen, urobiť nejaký zaujímavý videoklip aj doma. Vo videoklipe, ktorý je vlastne krátkym filmom,  sa dá veľa ukázať na tom malom priestore.

Točí sa v Benátkach, už ste tam boli?
Áno, keď som mala 14 rokov s rodičmi aj so sestrou autobusom, tak sa teraz veľmi teším, že ideme lietadlom.

Ako sa inak máte, ako prežívate to, že ste len nedávno odišli do USA a už ste zase tu?
Tie necelé dva mesiace ubehli veľmi rýchlo. Krátko po mojom prílete do USA sa už začalo hovoriť aj rokovať o tom, že by som mohla účinkovať vo videoklipe a zároveň som z Prahy dostala ponuku od jedného režiséra, ktorý chce so mnou točiť film. Takže dnes ma čaká ešte rokovanie o možnom novom filme. (Silvia tú rolu dostala a bude sa podieľať aj na scenári -pozn. red.).

Keď ste boli doma pred dvoma mesiacmi, poskytli ste množstvo rozhovorov aj o spiritualite, ktorej sa venujete. Chápu ľudia na Slovensku o čo ide, alebo si ťukajú veľavravne na čelo?
Mám pocit, že sa to mení každým dňom, každou mojou návštevou a veľa ľudí sa mi otvára, začínajú meditovať, sledujú moje videá na youtube a mám množstvo len pozitívnych reakcií. Takže som rada, že ľudia sa začínajú pozerať do seba a tam hľadať príčinu všetkých nešťastí a bolestí, ktoré ich prenasledujú.

Pochádzate z Oravy, ako prijali váš nový spôsob nazerania na život rodičia, pochopili, alebo ste ich rozhovormi uviedli do tohto nového sveta?
Na začiatku, keď som dala prvé videá von, bolo to zvláštne a možno aj ťažké. Otec to pochopil hneď a povedal mi, že vedel, že som prišla meniť svet. Mamka a Andrejka to pochopili neskôr a aj dnes, ak sa niečo vyskytne v bulvári, zasiahne ich to viac ako otca. Prešli so mnou však obrovský kus cesty a som im za to nesmierne vďačná. Som človek, ktorý potrebuje podporu rodiny, aby mohol ďalej tvoriť.

Váš snúbenec Roman má pochopenie pre vašu prácu, v ňom máte tiež veľkú oporu…
Áno, bol na ceste poznania posledný rok a pol a túžil po  ďalšom rozvoji a zároveň očistiť aj moje spirituálne meno. Pôvodne sme sa dohodli, že bude môj manažér a vyvinulo sa to inak, ale samozrejme stále ma aj manažuje.

Vzťah na diaľku, asi ste sa stretli s tým prvý raz, ako to obaja vnímate ako to funguje?
Je to skúška, ja od začiatku hovorím, ideme to skúšať, ideme sa pozorovať. Naše pracovné aktivity sú na opačných koncoch sveta, predsa Bratislava a Los Angeles sú vzdialené.  Ale Roman obetuje spánok, ja obetujem nejaké časti dňa je to ťažké, ale zatiaľ to funguje.

Počas pobytu v USA ste natočili aj film…
Áno, je to krátky film o vzťahu vydatej ženy, ktorá rozmýšľa či má mať aféru alebo nie.

A ako sa rozhodla?
Natočili sme dve verzie tak uvidíme…

Pripravila Anna Olvecká