Sila a kúzlo svetla, prirodzenosť zahalená do jemných svetelných odtieňov.

Pozrite sa s nami,ako to vyzeralo, keď  svetovo úspešný fotograf  Martin Vrabko  fotil pred pár dňami  v Bratislave.

Martin Vrabko sa foteniu venuje od roku 1997, kedy ako mladý,  začínajúci fotograf musel často improvizovať a s vlastnoručne vyrobenou technikou. Dnes  sa venuje profesionálnemu foteniu a v súčasnosti prednáša a vystavuje na medzinárodných fórach a kongresoch. Z nedávnych napr. vo Francúzsku, Nemecku, Írsku, Taliansku, Maďarsku, Dánsku a Lotyšsku.  V svojom portrétovom portfóliu, ktoré je jeho doménou  má osobnosti ako sú Eckhart Tolle, Karl von Habsburg, Róbert Bezák, Martin Huba, Anna Šišková, Miroslav Žbirka, Peter Lipa či režisér Pavol Barabáš. Fotil pre organizáciu UNICEFa pre mnohých významných klientov.

Pred pár dňami opäť na domácej pôde v Bratislave nafotil zaujímavé umelecké zábery pre Polus City Center.

 

Nie je až také jednoduché takmer identicky vyfotografovať to, čo vznikne v kresbe na stole kreatívcov v reklamnej agentúre. Tu sa ukáže profesionalita a skúsenosť fotografa, ktorý musí zvládnuť hneď niekoľko vecí súčasne. Svetlo, kompozíciu, prácu s hercami a celkový dojem. Niekedy, tak ako v prípade tejto kampane, vznikajú veci aj neštandardným spôsobom, takzvane „od pása“ poznamenal na margo fotenia fotograf.

Nahliadnite s nami do zákulisia, tzv. backstage pri fotení novej kampanena tému jarné kolekcie.  Môžete porovnať, ako vyzerá vedľa nakresleného návrhu  výsledný vizuál.

 

Foto: Viktor Beličák