Šikovné pomôcky môžu spríjemniť pobyt vo fitness centre

Zdroj foto: Oleggg / Shutterstock

Chodíte radi cvičiť, či už sami do fitness centra alebo na skupinové tréningy do telocvične? V oboch prípadoch je okrem obsahu samotného tréningu podstatné aj to, s akými pomôckami cvičíte. Áno, mnohé cviky sa dajú robiť len s vlastným telom a dá sa povedať, že práve cvičenie so svojou váhou patrí medzi trendy dnešnej doby. Efektívne sú však aj cviky, pri ktorých sa používajú závažia či rôzne iné pomôcky. A práve tie sú našou témou.

 

Cvičenia na telo i myseľ

Tréning vo fitness centre či skupinový tréning predstavujú výbornú možnosť, ako sa odreagovať od každodenných povinností. Pri intenzívnom cvičení nemáte priestor myslieť na iné veci či problémy, ale len na to, ako tréning odcvičiť čo najlepšie.

Zdroj foto: Oleggg / Shutter

stock.comNa druhej strane, aj pri cvičení môžete bystriť svoju myseľ. Niektoré cvičenia totiž vyžadujú nielen výkon tela, ale aj hlavy. Skúste napríklad drily na rebríku, keď musíte prekladať nohy v určitom rytme. Samotný pohyb je jednoduchý, no niekedy je ťažké prepojiť nohy, telo i hlavu. Aj spomínaný rebrík patrí medzi inovatívne cvičebné nástroje, ktoré na našom trhu ponúka napríklad SKLZ.

SKZL je svetovým lídrom v oblasti vývoja inovatívnych tréningových pomôcok. Okrem rebríka môžeme spomenúť napríklad aj švihadlá, fit lopty, kolieska (na cvičenie brucha), mini bandy či reakčné loptičky. Spoločným znakom je, že tieto pomôcky necibria len telo a našu fyzickú stránku, no aj myseľ. Veľmi radi ich teda využívajú aj profesionálni športovci, ktorí nutne potrebujú čo najrýchlejšie reakcie.

Urobte si sami lepší tréning

Či už cvičíte radšej sami alebo so skupinou na funkčnom tréningu, je len vo vašich rukách, či si tréning spríjemníte, resp. zvýšite jeho kvalitu. Základom je vhodné tréningové oblečenie a samozrejme obuv, ktorá by mala byť dostatočne pevná.


Zdroj foto: Miljan Zivkovic / Shutterstock.com

Potom sú tu ďalšie doplnky, ktoré môžu skvalitniť tréning. Medzi užitočné fitness pomôcky, napr. od značky Harbinger, radíme expandery, rukavice, opasky na cvičenie či boxovacie rukavice. Expandery sú výborné pre cvičenia, pri ktorých môžete kompenzovať predošlú záťaž a uvoľniť, resp. posilniť určité svalové partie. Rukavice sa zase zídu tým, ktorí majú veľmi radi cviky na hrazde, ktoré sú záťažou pre ruky a brušká na dlaniach. Opasky radi využívajú tí, ktorí dvíhajú vyššie hmotnosti na činke a boxovacie rukavice ocenia nadšenci boxovacích vriec. Jednoducho je len vo vašich rukách a na vašej preferencii, po akom doplnku siahnete a vylepšíte pôžitok z cvičenia.

Je to aj o oblečení

Môže sa to zdať ako trochu banálne, no pre kvalitu tréningu je naozaj dôležité aj oblečenie. Ideálne sú rôzne funkčné tričká s lepším odvádzaním potu. Ak je v telocvični chladnejšie, pokojne si na cvičenie vezmite aj tepláky. Len si dajte pozor, aby mali užší strih a aby ste tak niekde s nimi nezakopli. Dôležité je predovšetkým to, aby ste sa pri cvičení cítili v pohode a komfortne.

Zdroj: Alžbeta B.