Schwarzkopf oslavuje 120 rokov

Schwarzkopf oslavuje 120 rokov

V roku 1898, teda presne pred 120 rokmi, vyvinul Hans Schwarzkopf na tú dobu veľmi priekopnícke produkty vlasovej starostlivosti. V roku 1930 začal Hans ako prvý na svete budovať obchodné vzťahy s kaderníckymi salónmi a kaderníkmi. Už vtedy tým položil základy pre vznik značky profesionálnej vlasovej kozmetiky Schwarzkopf Professional, ktorá oficiálne rozšírila značku Schwarzkopf v roku 1997.

Hans Schwarzkopf sa narodil v roku 1874 v Gdaňsku, na území dnešného Poľska. Vyštudoval lekárnictvo a otvoril si malý obchodík v nemeckom  Berlíne. Úplne prvý šampón, ktorý vyrobil, bol prvý suchý šampón na svete a to roku 1903. Nasledoval prvý lak na vlasy, globálne preslávené farby na vlasy a nová definícia krásy. Odštartoval tak príbeh značky Schwarzkopf.

Dnes Schwarzkopf aj Schwarzkopf Professional patrí spoločnosti Henkel – a sú jednými z medzinárodne najúspešnejších značiek. Pripomeňme si spoločne zásadné míľniky histórie značky Schwarzkopf:

1898
Hans Schwarzkopf, chemik a lekárnik, otvára obchod „Farby, drogéria a parfumy“ v Passauer Straße v Berlíne-Charlottenburgu. Už v tej dobe predvídal, že jeho obchod vytvorí základný kameň pre jednu z najvýznamnejších spoločností zaoberajúcich sa starostlivosťou o vlasy na svete.

1903
Prvá inovácia na seba nenecháva dlho čakať: Hans Schwarzkopf uvádza na trh púdrový šampón. Stojí 20 nemeckých „Pfennige“ (halierov) za vrecko, je rozpustný vo vode a okamžite sa stáva obľúbenejším ako vtedy dostupné tuhé vlasové mydla. „Šampón s logom čiernej hlavy“ sa okamžite stáva hitom.

1927
Ďalší prevrat pre spoločnosť Schwarzkopf prichádza s uvedením prvého tekutého šampónu na európsky trh.

1933
Nasleduje prvý nezásaditý šampón bez mydla na svete: „Onalkal“ je považovaný za matku všetkých moderných šampónov. Okrem vlasovej starostlivosti sa tiež rozširuje rad ondulovacích produktov.

1947
Pod názvom „Onaltherma“ uvádza Schwarzkopf prvý produkt pre onduláciu za studena na nemecký trh. Produkt vyčarovává vlny bez nutnosti použitia takmer 100 stupňového tepla. Súčasne „Poly Color“ uvádza farby aj pre koncových spotrebiteľov.

1949
Schwarzkopf uvádza na nemecký trh „Schauma Creme-Schaumpon“ v tube. A s veľkým úspechom: „Schauma“ sa stáva stelesnením šampónu v Západnom Nemecku.

1955
Ženy sa už nikdy viac nemusia obávať vetra, či počasia, pretože „Taft“ prichádza s prvou „tekutou vlasovou sieťkou“. V krajine, ktorá slávi povojnový „Wirtschaftswunder“ (ekonomický zázrak) vzniká dokonca nové sloveso: „taftovať“ – znamená „nasprejovať vlasy lakom“.

1968
Schwarzkopf uvádza „Palette Color Shampoo“. Farby na vlasy z radov Palette sú stále v ponuke a naďalej prinášajú zákazníkom naozajstný zážitok z farby.

1974
Je zavedená „Metodickosť Schwarzkopf“ – nový systematický koncept týkajúci sa ondulácie.

1987
Ohľaduplný k životnému prostrediu: Schwarzkopf je prvý medzinárodný kozmetický producent, ktorý reaguje na spoločensky relevantné témy, ako ochrana životného prostredia. „Drei Wetter Taft“ lak na vlasy je plnený bezfreonovými hnacími plynmi.

1995
Spoločnosť Henkel, sídliaca v Düsseldorfe, preberá značku Schwarzkopf a stáva sa tak jedným z vedúcich poskytovateľov produktov vlasovej starostlivosti v Európe.

1998
Schwarzkopf oslávil 100. výročie uvedením ďalšieho inovatívneho produktu: „Re-Nature“ je prvou samopigmentovacou farbou pre sivé vlasy. Jeho receptúra, pokiaľ je vystavená vzdušnému kyslíku, navracia vlasom ich prirodzenú farbu.

2004
got2b – mladá značka, ktorá sa zakladá na stylingových trendoch z ulíc – je uvedená do európskych obchodných reťazcov.

2007
Armin Morbach vytvára nové Schwarzkopf Looks. Profesionáli z radov kaderníkov prevádzajú horúce trendy do nositeľných účesov, ktoré sú rovnako očarujúce ako i moderné. Looks sú fotené medzinárodnými velikánmi, ako napríklad Patrikom Demarchelier.

2016
Vyzdvihujeme ženy: Schwarzkopf uvádza charitatívnu iniciatívu „Million Chances“. Spoločne s lokálnymi a medzinárodnými neziskovými organizáciami, Schwarzkopf predstavuje projekty, ktoré podporujú dievčatá aj ženy po celom svete v budovaní úspešného života.

2017
Schwarzkopf odhaľuje najnovšie výstrelky v ošetrujúcich farbách priamo zo salónov až k vám domov: ColorExpert kombinuje úžasné farebné odtiene s intenzívnou starostlivosťou. OMEGAPLEX® technológia chráni v troch krokoch mikro väzby vnútri vlasového vlákna, dokonca aj počas farbenia. Výsledkom sú žiarivé farby a perfektne vyživené vlasy.

2018
Schwarzkopf je príkladným inovátorom: Pri príležitosti 120. narodenín značka oslavuje individuálnu krásu kampaňou #createyourstyle – ide o odklon od fyzických ideálov krásy. Hlavné sú diverzita, prirodzenosť a sebadôvera. Na čom naozaj záleží, je to, že by styling mal byť zábavou. Schwarzkopf k tomu chce naďalej prispievať.