Schwarzkopf Looks 2015: Každá žena môže vyzerať ako z titulky časopisu!

Čo sa stane, ak spoja sily dvorný kaderník Schwarzkopf Armin Morbach a celebritný fotograf Mario Testino, ktorý zvečnil hviezdy ako Lady Diana, Gisele Bündchen či Madonna? Inšpirujú sa ženami zo svetových metropol a vytvoria štyri nezabudnuteľné looky, ktoré určia trendy v účesoch na rok 2015. Sú medzinárodné, rôznorodé a pritom stále originálne.

„Rob, čo chceš, lebo nič nie je nemožné,“ takto definuje myšlienku celej kolekcie Schwarzkopf Looks 2015 uznávaný fotograf Mario Testino. Po Karlovi Lagerfeldovi sa stal ďalším z umelcov za objektívom, ktorý spoločne s kaderníkom a stylistom Arminom Morbachom vytvoril trendové štýly účesov pre rok 2015. Štyri looky: Micro Fringe, Backcomb Grunge, Pastel Story a Double Square dávajú všetkým ženám bez rozdielu veku možnosť vytvoriť si presne taký štýl, aký sa hodí ich osobnosti.

Ústrednou témou Schwarzkopf Looks 2014 bola „zmena”. Aký pocit a posolstvo vyjadrujú Looks 2015?

ARMIN MORBACH: Tento rok sme chceli ukázať veľmi rozdielne typy žien. Inšpirovali sme sa ženami z Francúzska, Švédska, USA a Ázie, pričom sme chceli upriamiť pozornosť na štýl ulice. Napríklad v Ázii sme vybrali naozaj zaujímavý a netradičný typ ženy, ktorá dokonale zosobňuje štýl žien v Tokiu. Aziatka s vlasmi odfarbenými na blond a fialovými končekmi je síce nezvyčajná, avšak ženy v Tokiu takto naozaj vyzerajú! Mnohé z nich veľmi túžia po blond vlasoch. Pri tvorbe lookov sme si kládli otázku, čo si ľudia obliekajú a ako  vyzerá ich celkový styling, keď idú napríklad do nočného klubu.

Pán Testino, aké je podľa vás posolstvo Schwarzkopf Looks 2015? Majú nejakú spoločnú tému?

MARIO TESTINO: Posolstvo je jasné: Urob si účes, na aký máš práve  chuť, lebo nič nie je nemožné. Schwarzkopf Looks 2015 ponúkajú každej žene možnosť prispôsobiť sa jej štýlu a osobnosti. Prostredníctvom nových Looks 2015 prezentuje Schwarzkopf trendy aj zo sveta módy. Backcomb Grunge dopĺňa napríklad pripravované kolekcie od Gucci, Louis Vuitton a Saint Laurent. Tento look môže byť nastajlovaný zároveň sexy a divoko, alebo pohodovo a uvoľnene. Princíp „urob si účes, ktorý sa ti hodí” sa dá rovnako aplikovať aj na looky Micro Fringe, Pastel Story a Double Square.

Na prvý pohľad vyzerajú jednotlivé looky veľmi rozdielne. Je nejaký prvok, ktorý ich spája?

ARMIN MORBACH: Pred vytvorením lookov vždy veľmi pozorne sledujeme dianie na prehliadkových mólach i v uliciach. Napríklad Pastel Story môžete vidieť na módnych prehliadkach, okrem iného aj značky Bottega Veneta. Ženy zosobňujúce štýl ulice obľubujú mierne rozstrapatený Double Square, čo sme často videli v Londýne.  Naše účesy sú tento rok dokonale trendové. Tmavé vlasy a krátku ofinu sme si všimli aj na prehliadke Marca Jacobsa, avšak v tom čase sme už mali look Micro Fringe vytvorený.

Je v súčasnosti ešte nejaký populárny trend v oblasti účesov?

ARMIN MORBACH: Áno, vlasové strihy sa stávajú stále viac a viac dôležité a v súčasnosti opäť hrajú hlavnú rolu. Na to sme chceli poukázať aj v lookoch, pretože jedna vec je istá: každá žena si môže nechať zafarbiť vlasy, alebo to urobiť sama doma, ale účes bude vyzerať naozaj skvele len vtedy, pokiaľ bude mať dobrý a správne zvolený strih.

Micro Fringe

Čo je charakteristickým znakom pre Micro Fringe, od techniky strihu až po farbu?

ARMIN MORBACH: Najdôležitejšia charakteristika Micro Fringe je super krátka ofina. Farba by mala byť ideálne modro-čierna, čo zaručí esteticky korektné orámovanie tváre.

Čo je pre tento look dôležité?

ARMIN MORBACH: Vlasy by mali byť skutočne tmavé a čo najviac hladké, rovné a lesklé. Ofina by mala byť ostrihaná veľmi precízne.

Micro Fringe je veľmi lineárny look. Aká štruktúra vlasov a dĺžka sa pre tento look najlepšie hodí?

ARMIN MORBACH: Vlasy by mali byť predovšetkým tmavé a v ideálnom prípade aj husté a rovné – také, aké majú latinskoamerické ženy, Francúzky a Španielky. Dĺžka vlasov môže byť naozaj rôznorodá! Micro Fringe vyzerá skvele na úplne krátkych vlasoch i na vlasoch ostrihaných pod uši. Rovnako dobre však Micro Fringe vyznie aj s vlasmi po ramená, prípadne ešte dlhšími.

Čo je najdôležitejšia vec na Micro Fringe looku?

ARMIN MORBACH: Prostredníctvom Micro Fringe looku môže žena vyjadriť svoju osobnosť. Hodí sa kreatívnym ženám, ktoré sa zaujímajú o módu. Ak niekto nerád vytŕča z radu, tento účes nie je preňho.

Pre aký typ ženy je Micro Fringe vhodný?

MARIO TESTINO: Pre tento look je potrebná výrazná tvár – Micro Fringe ju totiž orámuje ako umelecké dielo. Zvýrazní črty tváre a podčiarkne jej osobité charakteristiky. Krátka ofina a hladká štruktúra vlasov upriami pozornosť na krásne oči, unikátne ústa alebo klasicky pekné črty. Tento look je o sebavyjadrení. S krátkou ofinou môže žena vyzerať pohodovo, tajomne, drsne či elegantne.

Odporúčate tento look žene s výraznými črtami, napríklad výrazným nosom či veľkými očami, alebo žene s menej výraznými črtami?

ARMIN MORBACH: Podľa mňa môže Micro Fringe look nosiť každý. Výnimočne dobre vyzerá s plnšou tvárou alebo výraznými lícnymi kosťami.

Sú nejaké celebrity, ktorým by sa podľa vás tento look hodil? Alebo inak, neinšpirovala nejaká hviezda tento look?

ARMIN MORBACH: Angelina Jolie by vyzerala skvele s Micro Fringe lookom a taktiež by to bol dokonalý look aj pre Millu Jovovich. Obidve tieto ženy sú silné osobnosti a majú neuveriteľnú charizmu. Práve takýmto ženám Micro Fringe look pristane.

Pastel Story

 

Čo je charakteristickým znakom pre Pastel Story, od techniky strihu až po farbu?

ARMIN MORBACH: Pastel Story je veľmi jemný a prirodzený look. Krásne a dlhé blond vlasy pôsobia v kombinácii s pastelovými odtieňmi veľmi sviežo a mladistvo. Pre dokonalosť stačí už len naniesť trochu maskary – a hotovo! Tento look sa dá urobiť na viacero spôsobov, čím sa zmení jeho celkový charakter. Ak ho skombinujete s jednoduchým outfitom, výsledok bude romantický a prirodzený. Ak si však oblečiete pestrofarebný kabát, zaručene pritiahnete pozornosť. Nech si už zvolíte akúkoľvek pastelovú farbu vlasov, vždy siahnite po jemných odtieňoch. Moja obľúbená farba je ružová, pretože tvári veľmi pristane. Rovnako vynikne v blond vlasoch vyzerá aj žltá farba. Strih vlasov by mal pôsobiť trochu neuhladene, čo možno docieliť použitím púdra na vlasy.

Čo vás inšpirovalo pri Pastel Story?

ARMIN MORBACH: Veľa ľudí má farebne výrazné vlasy – žiarivé farby sú rozšírené napríklad aj medzi blogermi. Odtiaľto pramení aj naša inšpirácia pri tvorbe Pastel Story. Na fotení sme si dokonca všimli, že dievčatá tento look veľmi baví. Naša modelka bola stále usmiata, dokonca si začala vlasy sama zapletať, čo pramene v pastelových odtieňoch krásne podčiarklo.

Aké posolstvo tento look vystihuje? Čo by ním chceli ženy vyjadriť?

ARMIN MORBACH: Tento look je veľmi dievčenský a romantický, no zároveň sa veľmi hodí aj k vyslovene rokenrolovému outfitu, vďaka ktorému bude look vyzerať mladistvo a cool.

V čom je Pastel Story výnimočný?

MARIO TESTINO: Tento look dokáže zjemniť jednoducho každý štýl. Vďaka tlmeným farebným akcentom Pastel Story lichotí každej žene a každému typu vlasov. Tento look mám naozaj rád! Pár farebných akcentov vo vlasoch dokáže účes oživiť – netreba robiť žiadne veľké zmeny či už v podobe úplne nového strihu alebo farby vlasov.

Ako rôzne odtiene farby vo vlasoch ovplyvnia styling? Je potrebné byť viac konzervatívny?

ARMIN MORBACH: Vôbec nie. Už samotný look je pomerne konzervatívny, čo sa dá jednoducho zmeniť legínami a teniskami. K tomuto looku sa hodí výrazná linka okolo očí a jemný rúž či svetlý lesk na pery.

Pre aký typ ženy je tento look vhodný?

ARMIN MORBACH: Myslím si, že ženy podobné Care Delevingne by v looku Pastel Story vyzerali fantasticky.

POKRAČOVANIE ROZHOVORU PRINESIEME O TÝŽDEŇ  !!