Šaty, ktoré ovládnu váš letný šatník

Držať krok s aktuálnymi módnymu trendami býva niekedy dosť  náročné. Na výber máme novinky, ktoré vidíme u celebrít, nové kolekcie módnych značiek, či inšpirácie na sociálnych sieťach. Jedno majú však aktuálne všetky spoločné. Nasledujúce letné mesiace sa budú niesť v znamení šiat! Pozrime sa spolu na to, aké to v sezóne jar/leto 2020 budú.

Výrazné
Túto sezónu budú v kurze farebné modely a vzorované materiály v ľahkých, vzdušných strihoch. Košeľové, zelené s tropickou potlačou, elegantné modré na zaväzovanie či výrazné červené s volánmi, budú dokonalou ozdobou na každej žene. Kvetovaný vzor k letným mesiacom neodmysliteľne patrí, rovnako ako kvetované šaty. Toto leto sa do popredia dostane aj kašmírový vzor, ktorý vyzerá veľmi elegantne najmä na šatách z luxusného materiálu. Ideálnou letnou voľbou budú trendy maxy šaty, ktoré môžete  nosiť na prechádzky, do mesta ale aj do práce. Dlhé šaty voľného strihu jemne splývavé na postave, dokonale skryjú aj rôzne nedostatky, ktoré my ženy často vo svojich predstavách zveličíme. V prípade, že si zvolíte výraznejší model šiat, ktoré sú sami o sebe akcentovým kúskom vášho outfitu, nie je nutné k nim zvoliť ešte aj výrazné doplnky. Stačí ak necháte jednoducho vyniknúť váš dokonale skvostný model.

 

Čipkované
Krajkové šaty k letu neodmysliteľne patria. Sú nežné, romantické, dievčenské ale aj elegantné a sexi. Čipka je navyše materiál, ktorý je posledné sezóny populárny ako nikdy predtým. Po minulé roky bola čipka braná skôr ako slávnostnejší materiál a bola aj veľmi drahá. No v súčasnosti sa čipkovaná móda dá nosiť aj na bežné dni, pokiaľ nemá príliš slávnostný charakter a správne sa skombinuje. Novodobé trendy ukazujú, že čipka sa dá skombinovať naozaj so všetkým, či už chcete pôsobiť elegantne a zároveň zvodne,  alebo ležérne a štýlovo. Prebuďte v sebe elegantnú romantičku a stavte toto leto aj vy na čipkované šaty.

 

Bodky
Bodkované šaty s retro nádychom nevyjdú nikdy z módy. A slávna veta, že bodky sú všade, bude tento rok platiť opäť.  Obrovský boom zažili bodky v roku 1835, keď sa tanec polka stal jednou z najobľúbenejších súčastí všetkých tanečných večierkov. Nielen tanec, ale aj vzor absolútne ovládli svet a okamžite sa dostali do povedomia najširšej spoločnosti. Napriek tomu, že polka ako tanec čoskoro prestala byť hitom, „polka dots“ alebo bodky naďalej pretrvávajú ako horúci trend v našich šatníkoch. Dominujú najmä u elegantnejších kúskoch, preto určite potešia aj ženy, ktoré majú v práci prísnejší dresscode. Veľké, malé, čierne, biele, farebné, bodky zasiahli svet módy túto sezónu viac ako iné geometrické tvary, preto by ste im mali skúsiť dať šancu aj vy.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Cellbes, H&M