ŠATNÍKOVÝ DETOX + RECYKLAČNÁ VÝMENA OBLEČENIA

šatníkový detox

POZNÁ TO SNÁĎ KAŽDÁ ŽENA: STOJÍTE PRED PLNOU SKRIŇOU A NAPRIEK TOMU SI NEMÁTE ČO OBLIECŤ. CHCEME INŠPIROVAŤ, A PRETO SPÚŠŤAME PRVÝ ROČNÍK RECYKLAČNEJ VÝMENY OBLEČENIA “THE CLOTHES EXCHANGE”. V MARKS & SPENCER VERÍME V ZODPOVEDNÉ NAKUPOVANIE A ŠETRNÝ PRÍSTUP K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU. KEĎŽE JAR JE IDEÁLNA NA NOVÝ ŠTART A OČISTU, ZAČÍNAME UŽ 11. APRÍLA. STAČÍ PRÍSŤ DO KTOREJKOĽVEK PREDAJNE MARKS & SPENCER A ZOBRAŤ SO SEBOU ASPOŇ JEDEN KUS OBLEČENIA, KTORÝ UŽ NECHCETE NOSIŤ. AKO ODMENU ZA VHODENIE NECHCENÉHO KÚSKU DO ŠPECIÁLNE OZNAČENÉHO BOXU PRI POKLADNI ZÍSKATE POUKAZ NA ZĽAVU €5, KTORÝ MÔŽETE UPLATNIŤ PRI BUDÚCOM NÁKUPE NAD €35. NAJLEPŠIE JE, ŽE RECYKLAČNÁ VÝMENA POTRVÁ CELÝ ROK, A TAK MÔŽETE ROZUMNE A ZODPOVEDNE TRIEDIŤ ŠATNÍK PRED KAŽDOU SEZÓNOU. UROBTE SI AJ VY ŠATNÍKOVÝ DETOX .

CESTA STARÉHO KÚSKU K NOVÉMU ŽIVOTU

Každý rok na skládkach po celom svete končia desiatky miliónov ton oblečenia, ktoré prestalo majiteľov baviť. Mohlo by byť pritom použité na ďalšie nosenie alebo byť opäť spracované. Takéto oblečenie sa dá využiť na výrobu izolačných materiálov na stavbu, čalúnenie áut, podrážok na topánky, vypchávok hračiek alebo napríklad na podložky pod koberce. Marks & Spencer spolupracuje so spoločnosťou I:CO (čo znamená “I Collect” – “Zbieram”), ktorá sa špecializuje na recykláciu oblečenia v celosvetovom meradle. Práve táto spoločnosť dostane všetko nazbierané oblečenie od zákazníkov i zamestnancov a postará sa o ďalšie kroky, ktoré sú potrebné k zmene. Všetko ostane v rukách ozajstných špecialistov na recykláciu.
Recyklačný koncept I:CO naviac podporuje charitu – čím viac kilogramov oblečenia a obuvi sa v recyklačnej výmene nazbiera, tým viac peňazí dostane od Marks & Spencer a I:CO vybraná charitatívna organizácia. Zapojte sa aj vy do odzdravenia planéty a urobte si šatníkový detox.

ZODPOVEDNÉ NAKUPOVANIE ZNAMENÁ…
Riaďte sa pravidlom “jeden za jeden”. Nie je potrebné vyprázdniť hneď celú skriňu. Stačí so sebou vziať jeden jediný kúsok, a to vždy, keď sa chystáte pre nový. Vyhnete sa hromadeniu vecí doma. Takéto konanie je zároveň správnym krokom pre životné prostredie. Každé staré džínsy, tričko, ktoré nesedí alebo stará podprsenka, čo neskončia na skládke, sa počítajú. Vy za ne navyše dostanete zľavu na nový prírastok do šatníka. Dokonalý kolobeh, čo poviete? Akcia “THE CLOTHES EXCHANGE“ prebieha v súlade s Plánom A. Je to etický a ekologický plán Marks & Spencer, ktorý zahŕňa všetky kroky potrebné k zlepšeniu života na našej planéte. Viac informácií nájdete na http://global.marksandspencer.com/cz/cs/about-ms/#about-plan-a

šatníkový detoxšatníkový detox