Šatka: Univerzálny letný doplnok

Určite ich doma máte plno, no viete skutočne využiť ich plný potenciál? Klasické obmotávanie šatky okolo krku sa už veľmi nenosí, a hlavne v lete to nie je najlepší spôsob ako ju nosiť. Preto vyskúšajte niečo nové, jedinečné a nápadité. Ukážeme vám ako na to!

.

Do vlasov
Šatky získali popularitu aj vďaka ich slávnym nositeľkám, ktoré určovali módne trendy. Milovníčkami šatiek boli v 20. storočí napríklad Sophia Loren, Audrey Hepburn alebo Grace Kelly. Správne zvolená šatka sa môže stať čerešničkou vášho outfitu. Môžete si ju ľahko uviazať do vlasov, či ju použiť ako ochranu pre slnkom a uviazať si ju okolo hlavy. Takto sa vaša šatka premení na elegantný doplnok, ktorý povýši váš outfit na vyšší level.
Ak chcete vyskúšať niečo mladistvejšie a hravé, môžete sa preniesť do 90tych rokov a šatku si uviazať aj ako čelenku. Svieži retro look, ktorý si v lete určite nájde svoje miesto.

Na kabelku
Ak si potrebujete svoj outfit oživiť len drobným detailom, rozhodne vyskúšajte aj uviazanie šatky na kabelku. Tento nezvyčajný spôsob si módny stylisti veľmi obľúbili. Môžete si šatku uviazať okolo celého ramienka a ukončiť peknou mašľou, alebo stredom cez malú clutch kabelku, prípadne len voľne uviazať na jednu stranu ramienka a konce šatky nechať padať voľne popri kabelke. Jeden malý detail, ktorý výrazne zmení váš celý outfit. Šatka môže byť v tomto prípade farebnejšia, nech dokonale vynikne na jednofarebnej kabelke.

Ako šperk
Šatka je naozaj univerzálny doplnok a možnosti sú ozaj neobmedzené.
Vyskúšali ste ju nosiť napríklad aj namiesto šperkov? Ak nie, tento spôsob si určite obľúbite. Jednoducho si menšiu šatku môžete uviazať okolo zápästia a nepotrebujete už žiadne iné náramky či hodinky. Originálnym a sviežim spôsobom, ako šatku zakomponovať do outfitu je, že ju môžete využiť aj ako opasok do džínsov, čo rozhodne dokonale zvýrazní váš celkový outfit. Stačí sa pohrať s farbami a vzormi a dokonalý letný outfit je na svete!

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia:
pinterest.com
Galéria:
Šatka, vzor, 21,95 €, www.cellbes.sk
Šatka, kvetinový vzor, 21,95 €, www.cellbes.sk
Šatka, čierna, 19,95 €, www.cellbes.sk
Šatka, biela, 21,95 €, www.cellbes.sk
Šatka, zvier. vzor, 21,95 €, www.cellbes.skŠatka zvier. vzor, ružová, 14,95 €, www.cellbes.sk
Kabelka, biela, www.primadonnacollection.sk