Saténové pohladenie

Saténové pohladenie

V našich zemepisných šírkach, sme skôr zvyknutý, že satén patrí do spálne. Ale trendy, sú trendy. S tým nič nenarobíme. A tie hovoria jasne – satén treba nosiť! Z konečného výsledku budete prekvapené.

 

Luxus vo všedný deň
Satén si všetci spájame s luxusom a skôr s večernými VIP akciami ako s kúskami na všedný deň, ktoré si obliekame každý deň do práce. Z prehliadkových mól minuloročných fashion weekov sa dostal pomaly, ale isto aj do povedomia bežných smrteľníkov. A niet pochýb o tom, že túto sezónu ma vyhrané. Je to materiál, ktorý si zamilujete!

 

Lesk a bieda
Vysoký lesk tohto materiálu ho predurčuje skôr na honosnejšie príležitosti, ako v ňom vybehnúť s kamoškou na kávu. Ale keď sa rozumne skombinuje, zaraz je z neho civilnejší kúsok. Aby sme potlačili noblesu tohto materiálu, je ideálne zvoliť k nemu bežné až obyčajné kúsky. Napríklad obyčajné bavlnené tričko, rifľovú bundu alebo vestu či dokonca tenisky.

 

Krásny, ale…
Aj napriek tomu, že plusy saténu sú vidieť na prvý pohľad, žiaľ hneď na druhý objavíte aj jeho mínusy. Na pranie v práčke zabudnite. Satén znesie len a jedine pranie v rukách. A čo sa týka postavy, tiež vie byť zradný. Zvýrazňuje takmer každý nedostatok. Brucho a zadok vie v saténových šatách či sukni vyzerať o čosi objemnejšie než je to v skutočnosti. Ale za skúšku to stojí. V ničom totiž nebudete tak žiariť ako práve v saténe…

 

Zdroj: AVE
Foto: pinterest.com