Sarah Jessica Parker slávi 59. narodeniny – oslava ikony štýlu

V srdciach fanúšikov módy a televízie zaujíma herečka Sarah Jessica Parker, držiteľka hviezdy na Hollywoodskom chodníku slávy, špeciálne miesto. Ako Carrie Bradshaw v kultovom seriáli Sex and the City a jeho neskoršom pokračovaní And Just Like That„, si získala pozornosť a obdiv divákov po celom svete aj vďaka legendárnym módnym kúskom.  25. marca  oslávila herečka 59. narodeniny a tak si pripomeňme jej  najslávnejšie módne momenty.  

 

Seriál „Sex v meste“ vysielaný v rokoch 1998-2004, sa stal fenoménom a Carrie Bradshaw sa pre mnohé ženy stala módnym vzorom. Jej odvážne kombinácie, miešanie vintage kúskov s dizajnérskym oblečením a experimentovanie s rôznymi štýlmi inšpirovali milióny fanúšikov.

Medzi jej najznámejšie módne kreácie patria: Tutu sukňa a tričko s nápisom „Carrie Bradshaw“ od Diora, Manolo Blahnik lodičky , šaty  Vivienne Westwood, nahé šaty, náhrdelník s menom „Carrie“, sexi smoking Yves Saint Laurent , či novinové šaty  Dior.

 

Tutu Sukňa zo „Sex and the City

Kto by mohol zabudnúť na ikonickú volánovú tutu sukňu, ktorú Carrie nosila v úvodných titulkoch „Sex and the City„? Tento outfit sa stal synonymom pre odvážnu a nezávislú módnu identitu Carrie Bradshaw a symbolizuje nekonvenčný, ale zároveň elegantný prístup k móde.

 

Manolo Blahnik Mary Jane Topánky

V epizóde, kde Carrie hľadá „chýbajúce“ Manolo Blahnik Mary Jane topánky, sme boli svedkami tak  jej lásky k obuvi ako aj toho, čo pre ňu znamenajú. Tieto topánky neboli len doplnkom; boli vyhlásením o nezávislosti a osobnej slobode.

Ikonické novinové šaty Dior.
Jeden z najikonickejších vzhľadov – ružová pruhovaná košeľa s klasickým krajčírstvom .

 

Sarah Jessica Parker si svoj módny vplyv drží, pravidelne sa objavuje na červených kobercoch v odvážnych a štýlových outfitoch a spolupracuje s rôznymi módnymi značkami.

Čokoládový pážací klobúk s tmavomodrým pruhovaným capri oblekom , bielymi podpätkami a neutrálnou kabelkou.

 

V roku 2021 sa na obrazovky vrátilo pokračovanie „Sex v meste s názvom Just Like That“. V tomto seriáli je už Sarah po päťdesiatke a opäť definuje mestský šik štýl s odvážnymi a sofistikovanými outfitmi. Od haute couture šiat po ikonické klobúky, šatník Carrie nadväzuje na ikonickú garderóbu.

Bodkovaná sukňa Carolina Herrera, body Capezio a ružová mašľa.
Flitrová baguette kabelka Fendi, hodvábne nohavice a zelený top.

Návrhári Molly Rogers a Danny Santiago spárovali tentokrát vzhľad s pruhovaným tričkom a kabelkou Union market „New York or Nowhere“.
Bodkovaná sukňa Carolina Herrera, body Capezio a ružová mašľa.
Flitrová baguette kabelka Fendi, hodvábne nohavice a zelený top.

 

Sarah Jessica Parker: inšpirácia pre ženy v každom veku

Sarah Jessica Parker je nielen ikonou televízie, ale aj módy.  Je inšpiráciou pre ženy v každom veku, aby sa nebáli experimentovať s módou a vyjadriť svoj vlastný štýl. Dokazuje, že aj po päťdesiatke môžete byť štýlová a trendy, pričom životné heslo je starnúť prirodzene s gráciou.

Mestský chic štýl s topánkami Malone Souliers.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: pinterest, getty images