SALÓN MLADÝCH VÝTVARNÍKOV 2013

Už sme si zvykli, že v Audi Exclusive Gallery dostávajú priestor skvelí výtvarní umelci, jednotlivci aby prezentovali svoju tvorbu. September bude iný. Jeseň začína vskutku výnimočne. Možnosť predstaviť sa verejnosti dostane až 21 mladých výtvarníkov z troch krajín. Popri renomovaných a známych autoroch, ktorí tu už svoje práce prezentovali, sa tak do pomyselnej kroniky zapíšu mená mladých tvorcov, ktorý tak môžu predstaviť svoj talent, umelecké ambície i smer svojho napredovania.

Salón mladých výtvarníkov 2013, tak znie názov výstavy, kde dostanete možnosť spoznať ich prostredníctvom umeleckých diel. Od 18. septembra do 11. novembra 2013 tak bude Audi Exclusive Gallery zastrešovať do jedného celku rôznorodosť výpovedí či výtvarných techník. Stane sa akýmsi stmeľujúcim elementom pre rozdielne videnie sveta, ale pre mnohých tiež otvorí perspektívy ďalšieho rozvoja vo výtvarnom umení. Stane sa inšpiráciou nielen pre návštevníkov, ale aj pre tvorcov.

Práve tento spôsob prezentácie je často impulzom, ktorý povzbudí, dodá energiu a posunie umelca ďalej.  Dať šancu mladým, talentovaným výtvarníkom má totiž obrovský zmysel. Len tak sa môžu naďalej rozvíjať. A to si organizátori, Ľudmila Pašková (AMYMON) a AUDI Centrum Bratislava uvedomujú.

Pozornosť si zaslúži aj vernisáž výstavy, ktorá sa uskutoční 25. septembra 2013 o 19.00 v priestoroch Audi Exclusive Gallery. Vystavené diela totiž predstaví každý z umelcov osobne.

Súčasťou Vernisáže bude aj bohatý program. Módna prehliadka jesennej kolekcie návrhárky a výtvarníčky Gabriely Giotto a hudobné vystúpenie speváčky Elvi. Programom bude sprevádzať Hana Rapantová. To všetko je zárukou, že „Salón mladých výtvarníkov 2013“ sa stane skvelou a prestížnou akciou pre zúčastnených umelcov i návštevníkov.

Ak sa rozhodnete výstavu navštíviť, môžete tak urobiť v Audi Exclusive Gallery na Harmincovej ulici 2/B v Bratislave. Výstava je otvorená v pondelok až piatok od 9:00 do 18:00 hodiny a v sobotu od 9:00 do 12:00 hodiny. Pre záujemcov o kúpu diel je dôležitá informácia, že výstava je predajná.

Vystavujúci umelci: AC-one, Bražinová Lenka, Cvik Peter, Čepa Jana, Dubová Žofia, Fabová Lucia Mgr.art., Hegyiová Jana, Horváthová Gabriela, Hula Hula, Hošek Samuel, Jančovič Andrej, Jones Andrea, Karolčík Martin, Luffé, Muljačić Tessa, Navrátil Martin Mgr.art., Pavlovičová Marína Mgr.art., Reken Jakub, Szűcs Timár, Tajbošová Zdenka, Vaneková Katarína

Text a foto zdroj: Amymon, s.r.o. / www.amymon.sk