S Tescom rastú aj lokálni výrobcovia

S Tescom rastú aj lokálni výrobcovia

Spoločnosť Tesco neustále rozširuje a skvalitňuje ponuku výrobkov pod vlastnou značkou. Už dnes veľa produktov, ktoré reťazec predáva pod vlastnou značkou, pochádza od malých či väčších slovenských dodávateľov.

„Tesco takýmto spôsobom dáva slovenským dodávateľom šancu rásť spolu s nimi, a to nielen na Slovensku. Cez Tesco môžu totiž preniknúť slovenskí výrobcovia a dodávatelia aj na trhy do ďalších krajín strednej Európy ako Česká republika, Poľsko či Maďarsko,“ uviedol výkonný riaditeľ pre Slovensko a Českú republiku Martin Kuruc.

Príkladom takejto úspešnej spolupráce je aj malý rodinný pivovar KARPAT z Hrnčiaroviec nad Parnou neďaleko od Trnavy. Pivovar sa so svojím pivom pod značkou Tesco Finest dostal vďaka Tescu pred rokom aj na zahraničné trhy do susedných krajín.

Vďaka ročnej spolupráci so spoločnosťou Tesco obrat pivovaru narástol o polovicu a spoločnosť prijala nových zamestnancov. „Spolupráca s veľkým reťazcom bola súčasťou našej stratégie, už od začiatku sme plánovali spoluprácu s obchodnými sieťami. Sme veľmi radi, že sa nám pred vyše rokom podarilo splniť prísne kritériá, ktoré Tesco vyžaduje pri dodávateľoch privátnej značky. Zo strany auditnej spoločnosti a Tesca prebehlo niekoľko návštev a kontrol, ktoré nás výrazne posunuli vpred najmä v systéme riadenia. Naša technológia je nová, takže v tejto oblasti spĺňame najvyššie hygienické požiadavky,“ uviedol Andrej Sabovčík, majiteľ pivovaru.

Malý rodinný pivovar vznikol v roku 2015 neďaleko Hrnčiaroviec nad Parnou pri Trnave. Rodinná firma začala spolupracovať s Tescom v marci 2016. Zaujímavú chuť piva z karpatskej vody a kvalitných surovín si zákazníci rýchlo obľúbili, a tak Tesco s rodinným pivovarom rozšírilo spoluprácu na ďalšie krajiny. V júni 2016 sa KARPAT stal dodávateľom privátnej značky reťazca Tesco Finest. Na pive zo Slovenska si tak už vyše roka pochutnávajú ľudia aj z Česka, Poľska a Maďarska. Do krajín V4 pivovar dodáva pod privátnou značkou Tesco Finest pivá Premium Lager, ALE, WHEAT, IPA, STOUT a PORTER.

V súčasnosti firma ukončuje prípravnú fázu rozšírenia pivovaru, ktoré sa začne od jesene. Dôvodom je spustenie výroby produktov Craft Cider a Craft nealko nápojov.

S Tescom rastú aj lokálni výrobcovia