S cvičením nielen ku krajšiemu telu

Pre mnohých z nás nie je problémom samotné cvičenie, ale odhodlanie. Vzoprieť sa, obliecť na seba športové oblečenie a vydať sa na cestu za zdravím pravidelným športom. Táto cesta je možno zo začiatku náročná, ale výhody, ktoré cvičenie prináša, stoja za to!

Stačí pohyb, úprava stravy a organizmus sa vám za to poďakuje. Jednoduché heslo, no „dokopanie sa“ k tomu je náročné. Možno len chýba dostatočná motivácia, možno chýbajú dostatočné dôvody, prečo vôbec začať športovať. Ponúkame vám zopár výhod, vďaka ktorým sa oplatí rozhýbať sa.

Schudnutie

Jedna z najväčších motivácií, prečo vôbec cvičiť, je práve schudnutie. Redukcia hmotnosti totiž s cvičením neodmysliteľne súvisí.

Zlepšenie fyzickej stránky

Bolí vás hlava alebo chrbát? Niekedy je to práve pre oslabenie svalov. Cvičenie bolesti odstráni.

Zlepšenie trávenia

Okrem iného sa vám vďaka cvičeniu zlepší aj trávenie. Pri cvičení sa totiž hýbu aj črevá, upraví sa trávenie a odstráni sa zápcha a nadúvanie.

Imunita

Organizmus, ktorý si zvykne na pravidelné cvičenie, lepšie odoláva vírusom a baktériám. Zvlášť, keď udržíte tempo a budete cvičiť pravidelne, budú sa vám vyhýbať rôzne choroby.

Koordinácia

Svaly sa naučia medzi sebou spolupracovať a vylepší sa tak každá bežná činnosť.

Srdce a mozog

Pri cvičení dochádza k zvýšeniu tepu a tým k lepšiemu prekrveniu mozgových a srdcových buniek a ciev.

Pokožka

Je pružnejšia, hladšia, menej suchá a potením sa čistia aj póry. Cvičením sa zlepšuje prekrvenie a hydratácia pokožky.
Lepší sex

Ak budete vo forme, budete spokojnejšie aj v posteli. Nadobudnete oveľa viac energie a tak sa neunavíte. Sex si skrátka viac užijete.

Psychická stránka

Po psychickej stránkesa budete cítiť oveľa lepšie, uvoľnenejšie, zabudnete na starosti v práci a stres. Zároveň získate sebavedomie a energiu. Po cvičení máte lepšiu náladu, viac energie a okysličenejší mozog. Ak si k tomu poviete, že cvičenie je vlastne zábava ( i keď sa neskutočne potíte a možno zo začiatku nezvládzate), má to každopádne viac výhod ako nevýhod.

Každopádne sa cvičením zlepší naše telo i naša myseľ. I keď začiatky ľahké nebudú, netreba sa vzdávať. Nech je tá motivácia akákoľvek, cvičenie má jednoducho širokú škálu výhod. Tak prečo necvičiť?!

Zdroje: http://womanonly.topzine.cz/8-duvodu-proc-cvicit-lepsi-sex-i-psychicka-pohoda/, http://www.treninkbreclav.cz/cviceni-a-fitness/duvody-proc-cvicit
Foto: http://www.lovingtan.com/assets/images/woman-working-out.jpg
S cvičením nielen ku krajšiemu telu