Rozprávajte sa s deťmi o emóciách a životných hodnotách

„Načúvajme deťom, spoliehajme sa na svoju intuíciu, buďme rodičmi, ktorí sú tu pre svoje deti, sprevádzajme ich a buďme im príkladom vlastným životom.“
Petra Arslan Šinková

 

Známa detská psychologička Petra Arslan Šinková, ktorú môžete poznať aj z televíznej obrazovky, je autorkou mimoriadne úspešnej knižnej série, ktorá sa zaoberá emóciami detí. Mami, oci, vážim si toMami, oci, ľúbte ma sú knižnými novinkami, ktoré rodičom pomôžu naladiť sa na svoje deti, vnímať ich potreby a aj uznať pocity smútku alebo hnevu, keď niečo nemôžu mať alebo dostať hneď. Pomocou nádherne ilustrovaných príbehov Katarínou Gasko knihy otvárajú aj tému ozajstných životných hodnôt, úcty k tomu, čo v živote máme, či ako bezpečne vyjadriť hnev. Rodičia nájdu za každým príbehom odporúčania a praktické rady, ako s dieťaťom komunikovať. Obe knižky vychádzajú vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

 

Hodnoty v dnešnom svete

Mami, oci, vážim si to je už piata kniha zo série Mami, oci. Ako autorka sama hovorí, je dôležité, aby sme boli vo výchove detí dôslední a nastavili im hranice, ktoré im dajú istotu a pocit bezpečia. Máme deti naučiť prevziať zodpovednosť za svoje správanie a vyjadriť vďaku. Pri čítaní knihy sa môžu rodičia s deťmi porozprávať o význame vďačnosti a úcty a že nič nie je samozrejmosťou. Ani darčeky či jedlo na prestretom stole.

V úspešnej sérii nedávno vyšla kniha Mami, oci, ľúbte ma, ktorá sa zaoberá emóciou hnevu. Ako hnev bezpečne vyjadriť? Aké sú jeho príčiny? Knižka je skvelým sprievodcom pre rodičov a poradí, ako dovoliť deťom v bezpečí a v ich blízkosti prejaviť svoje pocity.
Viac na www.fortunalibri.sk.

Zdroj: Lucia P.