Romantický a akčný – Môj krutý princ

Romancí a románov pre ženy vychádza veľa, no niekedy je ťažšie nájsť medzi nimi to pravé. Americká autorka Gaelen Foleyová píše sériu historických romancí, v ktorej práve vyšla štvrtá kniha Môj krutý princ a uspokojí všetky chute na romantiku, akciu a dobrodružstvo. Na takmer 300 stranách rozohráva príbeh, ktorý vás chytí a nepustí do poslednej strany.

Môj krutý princ sa točí okolo mladého anglického šľachtica Drakea, ktorý sa už v mladosti stal vyvoleným členom Rádu svätého anjela Michala. Ten po celom svete bojuje proti zlu a Drake sa tak vytráca z blízkosti priateľky z detstva Emily. Vyrastali spolu, hrali sa, poľovali, stopovali zver, strieľali z lukov…a Emily sa do Drakea zamilovala. Nemieni sa len tak zmieriť s jeho zmiznutím, ani po tom, čo sa dozvedá, že padol do zajatia spoločenstva Inferno, ktoré ho väzní a mučí na hrade Waldfort.

Emily sa vyberie za ním, ale po divokej naháňačke ju hradné stráže zajmú. Veliteľom týchto stráží je Drake. Stal sa naozaj stúpencom tohto spoločenstva? Skutočne stratil po rokoch mučenia pamäť alebo je tam iba preto, aby spoločenstvo zničil? Emily navyše s hrôzou zistí, že na Drakeovom tele je vypálený Znak zasvätenia. Ten má na tele iba právoplatný člen spoločenstva…

Môj krutý princ vás vtiahne medzi tých tristo stránok a nepustí. Gaelen Foley vie, ako si získať čitateľa a tak sa rozbieha diabolský plán, stupňujú sa zápletky, zrady, vraždy. Podarí sa Emily zachrániť Drakea? Alebo Drake rituálne obetuje svoju priateľku z detstva, ako mu to prikazuje spoločenstvo?

„Vynikajúca zmes romantiky, napätia a dobrodružstva… pôsobivý príbeh lásky takej hlbokej a mocnej, že vydrží i tie najťažšie skúšky a nepriazeň osudu,“ napísal o knihe RT Book Reviews. Môj krutý princ je už štvrtá kniha, predtým vyšli: Môj zvrhlý markíz, Môj nebezpečný vojvoda a Môj neodolateľný gróf. Na december chystá vydavateľ piatu knihu Môj škandalózny vikomt.