Roman Lazar

Maliar a výtvarník Roman Lazar bude online v utorok 9.2.2016 o 11.00 hodine.

Roman Lazar (www.romanlazar.sk) v rokoch 1990 – 2009 pracoval vo sfére reklamy, ako kreatívny riaditeľ a riaditeľ reklamnej agentúry. 14_Roman_LazarV rámci reklamnej tvorby sa zaoberal grafickým dizajnom, a popri tom aj tvorbe ilustrácií uverejňovaných v tlačených médiách. Bol členom prezídia Klubu reklamných agentúr Slovenska a dodnes je členom Art directors clubu, združenia najvýznamnejších reklamných tvorcov Slovenska.

So svojou agentúrou získal počas vyše 20-ročného pôsobenia na trhu niekoľko významných domácich i zahraničných ocenení za kreativitu. Výtvarné vzdelanie získal počas štúdia na nitrianskej Pedagogickej fakulte (1985 – 1990), kde študoval na Katedre výtvarnej výchovy a tvorby, vedenej Jozefom Trepáčom. V súčasnosti sa venuje okrem výtvarnej tvorby aj televíznej a filmovej produkcii (Spiknutie).

Voľnej tvorbe sa začal systematicky venovať až od roku 2013, kedy sa verejnosti predstavil svojou prvou výstavou. Jeho umelecký prejav je silne ovplyvnený mnohoročnými skúsenosťami, ktoré nadobudol v oblasti reklamnej tvorby. V súčasnosti si jeho diela môžete pozrieť v Bratislave –  Kafé Lampy v Petržalke (www.kafelampy.sk) na Černyševského 42, a potom od 18.marca do konca apríla v Gallery Slovakia na Mierovej ulici (www.galleryslovakia.sk).

 

 

Vaše otázky pre Romana Lazara môžete písať do nižšie priloženého formulára.  Roman Lazar na otázky našich čitateľov odpovie v online rozhovore 9.2.2016 o 11.00 hodine. Redakcia si vyhradzuje právo vyradiť nevhodné otázky.

IMG_0184