Rick Owens obliekol ženy do žien

Americký návrhár Rick Owens je známy svojim netradičným pohľadom na módu. Je preňho skôr prostriedkom ako vyjadriť myšlienku alebo názor. Často si volí provokujúcu formu, ktorá vzbudí pozornosť nielen medzi pozvanými na módnej prehliadke, ale aj širokú pozornosť médií. Naposledy sa do centra pozornosti dostala jeho pánska kolekcia na jeseň/zimu z tohto roku. Oslobodil mužov od spodného prádla, čo bolo vidieť na prvý pohľad. Tentokrát chcel poukázať na ženskú silu a emancipovanosť. Trochu netradičnými spôsobom…

Dole hlavou…

A nielen týmto spôsobom boli modelky pripútané jedna k druhej. Na prvý pohľad to vyzeralo pomerne provokatívne. Modelky mali buď veľmi dobrý pohľad na zadok svojej kolegyne alebo si zblízka mohli pozrieť ich intímne partie. Čiže buď viseli dole hlavou na chrbte druhej modelky alebo viseli spredu, teda na bruchu. Nehybné a apatické telá vyzerali ako padáky alebo ako obrovské ruksaky.

Otázkou je, či modelky predtým nejako špeciálne posilňovali. Predsa len odniesť nehybné telo nie je žiadna maličkosť. Nič na tom nemení,  že modelky paria k tej najľahšej váhovej kategórii.

Ženy sú silné

Hlavnou myšlienkou prehliadky, bolo vyjadriť obdivuhodnú silu, ktorou ženy disponujú. Owens nemal na mysli len fyzickú silu, ale najmä vnútornú silu. Aby silu tejto myšlienky podčiarkol obul ženám gladiátorky alebo drsné motorskárske čižmy. Prehliadka niesla názov Kyklokopovia.

Zdroj: www.harpersbazaar.co.uk, www.glamour.com, www.popsugar.com, next.liberation.fr