Ranná rutina ako štart do úspešného dňa

Správny štart do nového dňa dokáže pozitívne ovplyvniť nielen fyzickú kondíciu, ale aj psychiku človeka. Pár minút produktívnej aktivity alebo činnosti postačí na to, aby ste mali úspešný deň, veľa energie a dobrú náladu.

 

Úspešný deň
Každý človek má individuálny denný režim. Niekomu sa začína ráno v skorých hodinách, niekto si radšej dlhšie pospí a ďalší sa musí prispôsobiť deťom, prípadne iným členom rodiny a ich režimu. U väčšiny z nich však rána predstavujú náročnú časť dňa, kedy je nutné vybaviť veľa vecí za krátky čas a v rýchlom tempe.

Na prvé počutie to môže znieť neuveriteľne, prípadne ako klišé, no ráno je skutočne odrazom vášho celého dňa. Spôsob akým začnete deň je veľmi úzko spojený s úspechom v práci, energiou a tempom. Ak začnete deň hekticky a v strese, pravdepodobne vám bude celý deň pripadať hektický, alebo budete vyčerpaní a unavení.

V rámci štartu do úspešného dňa je dôležité naplánovať si určitý harmonogram. Ideálne je určiť si zopár bodov, ktoré stihnete ešte pred cestou do práce. Môže to byť čokoľvek, čo vás baví, zaujíma, alebo to považujete sa dôležité a správne. A úspešný deň sa môže začať.

Pestré raňajky, kniha, beh, či prechádzka so psom
Dôležité je prispôsobiť si rannú rutinu záľubám, povinnostiam, pracovnému času, prípadne ročnému obdobiu a počasiu. Najjednoduchšie je začať deň tým, že sa zobudíte sa o pár minút skôr, než ste boli zvyknutí. V podvedomí budete mať pocit, že všetko stíhate a zbavíte sa tak stresu. Neskôr si urobte výdatné raňajky a napíšte si zoznam vecí, ktoré musíte v daný deň vybaviť a zariadiť.

Pokiaľ milujete šport a počasie vám to umožní, vyskúšajte krátky ranný beh, po ktorom budete mať viac energie a chuti do práce, než si dokážete predstaviť. Ak preferujete skôr voľnejšie tempo, najmä v ranných hodinách, spravte si kávu alebo čaj a nájdite si čas na čítanie novín, prípadne pár stránok z knihy. Možností je naozaj niekoľko a rannou rutinou sa môže stať čokoľvek, čo považujete za dôležité, zdravé a správne.

Ranná rutina ako osobný rozvoj
Máte veľa vízií a plánov do budúcnosti? Vašou rannou rutinou sa môže pokojne stať aj zapisovanie si úloh a želaní, ktoré plánujete do vzdialenej budúcnosti. Ak si všetko zapíšete, v danom momente sa k cieľom o malý krôčik priblížite. Pre úspešné naplnenie cieľov a plánov pridajte ešte ranné meditácie na pozitívny štart a uvoľnenie nervov. S meditáciami ale opatrne, treba ich najskôr trénovať a skúšať, než začnú fungovať.

Po dlhšom čase sa vráťte späť k poznámkam, ktoré ste si zapísali a uvidíte, ako jednoducho a prirodzene ste sa k ním dostali.

Zdroj: Adrianka
Foto: Shutterstock