Rakovicky predstavuje False Lights

V závere septembra projekt Rakovicky vydal singel a videoklip Hot Days Like These. Ubehol presne mesiac a hudobný tandem Marek Rakovický – Oliver Fillner sa opäť hlási o slovo. Tentokrát v novinke False Lights, do ktorej si prizvali špeciálneho hosťa, slovenského rapera s medzinárodnými koreňmi D-Flya.  

 

Videoklip False Lights: www.youtube.com/watch?v=03qosLyu-kw

Projekt Rakovicky má už štvrtý rok svoje pevné miesto na slovenskej hudobnej scéne. S viac ako dekádou skúseností v Lavagance i štyrmi rokmi svojho sólového projektu Marek Rakovický vybudoval vlastný hudobný svet – zvuk a atmosféru, aké vie priniesť iba on. Inak tomu nie je ani v prípade jeho najnovšieho singla…

„False Lights je naša prvá spolupráca s talentovaným raperom a spevákom Denisom Vlašičom aka D-Fly. Som rád, že sa u nás začínajú vyskytovať mladí speváci a speváčky, ktorí začínajú presahovať momentálnu slovenskú scénu,“ hodnotí Rakovicky novú generáciu slovenských talentov, ktorých tvorba nesie medzinárodnú atmosféru.

Ako sa vlastne zrodila nová hudobná spolupráca Rakovicky – D-Fly? „Zoznámila nás naša učiteľka Mariel, ku ktorej obaja chodíme na spev,“ prezrádza Marek. Mladý talent ho na hodinách spevu zaujal natoľko, že sa ho rozhodol pozvať do LVGNC studios na pár štúdiových sessions. Výsledkom je False Lights.

„False Lights je o súčasnosti, kde začína byť príliš veľa možností na stratenie sa v rôznych rozptýleniach, preto je veľmi obtiažne a dôležité udržať si svoj smer a nestratiť koncentráciu,“ približuje Rakovicky inšpiráciu za svojou najnovšou skladbou.

Singel vychádza spolu s videoklipom, ktorý vznikol v spolupráci početného tímu. Kamery sa ujali Marek Obuch a Lukáš Tóth. O svetlá, ktoré sa v prípade klipu False Lights stali obzvlášť dôležitou súčasťou kreatívneho procesu, sa postaral Jakub Veselý. Marek Rakovický a Oliver Fillner sa podieľali nielen na hudobnej stránke singla, priložili ruku tiež k tvorbe videoklipu – zatiaľ čo Oliver sa pod vizuál podpísal ako režisér, Marek sa v postprodukčnom procese ujal strihu a gradingu. S réžiou videoklipu pomáhal tímu tiež uznávaný filmár Roland Wranik. „Špeciálne poďakovanie za spoluprácu na klipe patrí Kevinovi Palugovi, Štefanovi Tomkovi, Branislavovi Palvasovi, Aničke Jelinkovej, Ivanovi Ščasnému a samozrejme Rolandovi Wranikovi,“ dodáva Rakovicky.

D-Fly oficiálne vstúpil na scénu v roku 2018 albumom Child Of Blood Diamonds. Nasledoval rok featuringov, ktoré predviedli množstvo jeho rozdielnych hudobných polôh – Stay (ft. Monika Bagárová), Ride (ft. Carmel Paradise), Hold On (ft. Veronika Strapková, Kristína Tran, Fejbs a Lea Danis). V spolupráci s Rakovickym predstavuje celkom novú hudobnú tvár. „Myslím, že každý si potrebuje rozširovať svoje obzory, a v hudbe to platí dvojnásobne. Väčšinou sa držím tej svojej cesty, ale som rád, že sa naše s Marekom stretli a mohli sme pre Vás spraviť tento track,“ hovorí D-Fly na margo novej hudobnej skúsenosti. „Ako napovedá názov False Lights, všetci niečo hľadáme, ale tých signálov a svetiel je občas z každej strany toľko, že rozlišovať, ktorý je naozaj ten správny, býva ťažké.“ Ako dodáva, spolupráca s poprednými umelcami našej scény mu dáva veľmi veľa a každú z nich si cení. „S Marekom sa mi robí veľmi dobre a budem rád, ak naša spolupráca bude pokračovať.“

Ako Rakovicky a D-Fly na záver prezrádzajú, počas ich nahrávaní vznikli demá viacerých nových skladieb. False Lights je prvou lastovičkou ich spolupráce a už čoskoro bude nasledovať ďalší spoločný track tejto zaujímavej dvojice umelcov. Kto vie, možno tento featuring napokon vyústi aj do spoločného EP, necháme sa prekvapiť…

Zdroj: Andrea Č.