PUMA uvádza InCycle – prvú kolekciu recyklovaných a biologicky rozložiteľných módnych produktov

Športovolifestylová značka PUMA® uvádza svoju prvú kolekciu obuvi, oblečenia a doplnkov spĺňajúcich podmienky “Cradle to CradleCertifiedCM Basic” certifikátu. Všetky produkty kolekcie InCycle sú úplne biologicky rozložiteľné a recyklovateľné. Kolekcia predstavuje obrovský krok vpred v znižovaní negatívneho vplyvu na životné prostredie a dáva spotrebiteľom možnosť udržateľnejšieho výberu výrobkov.

Kolekcia InCycle spôsobuje radosť nielen výrobky používať a nosiť, ale je tiež navrhnutá tak aby mala od začiatku pozitívny vplyv na životné prostredie, tým že sú produkty biologicky rozložiteľné v pôde a opätovne vrátené do priemyslu ako cenný zdroj. InCycle kolekcia sa rozkladá pomocou dvoch procesov – technického alebo biologického.

 

Materiály v rámci Biologického cyklu môžu byť rozložené mikroorganizmami na biologické živiny a putovať späť do zeme, čím sú biologicky odbúrateľné. Materiály v rámci Technického cyklu – napríklad kovy, textil a plasty sú recyklované a  môžu byť použité na vytvorenie nových produktov. Ako názorný príklad slúžia 2 modely tašiek z kolekcie:

 

PUMA Shopper Biodegradableje tak nesebecká taška ako sa len dá.  Jednoduchá a štýlová, vyhotovená z minimálnych a udržateľných materiálov. Zmestí sa do nej celý váš život  a neskôr  sa vráti sa do prírody. Vyrobená zo 100% biologicky odbúrateľného Bio Scott PU materiálu má minimálny dopad na životné prostredie.

 

PUMA Backpack Recyclableje funkčný a ekologický ruksak, vhodný na outdoorové aktivity. Vyrobený je z minimálneho množstva trvácneho recyklovaného materiálu. Má priestranné hlavné oddelenie a poskytuje rýchly prístup vďaka rolovacej hornej časti.

 

Všetky produkty InCycle kolekcie boli certifikované inštitútom „Cradle to Cradle Products Innovation Institue“, ktorého poslaním je poskytovať výrobcom a dizajnérom program neustáleho zlepšovania kvality s úmyslom vytvárania bezpečných a zdravých produktov pre náš svet. „Cradle to Cradle“ vytvorili prísny certifikačný program, ktorý posudzuje výrobky podľa  piatich faktorov trvalej udržateľnosti: 1) používanie ekologicky zdravých a bezpečných materiálov, 2) opätovné využitie materiálu, vrátane recyklácie a kompostovania, 3) energia z obnoviteľných zdrojov a kontrola uhlíka; 4) dozor a ochrana nad vodou a 5) sociálna spravodlivosť.

 

Kolekcia PUMA InCycle je dostupná  v predajniach PUMA  a online na www.puma.com.