PUMA predstavuje MOBIUM ELITE – novú triedu bežeckej obuvi

Športovolifestylová značka PUMA® predstavila, technologicky inovatívnu bežeckú topánku Mobium Elite a uviedla na trh novú kategóriu výkonnostného behu „AdaptiveRunning“ (adaptívny/prispôsobiteľný beh).

Berúc do úvahy, že sa noha hýbe v troch smeroch (pozdĺžne, priečne a zvisle), topánka PUMA Mobium Elite podporuje prirodzenejší a efektívnejší nášľap stredovou časťou chodidla, tým že sa prispôsobuje pohybu tela. Jedná sa o prvú generáciu revolučného konceptu, ktorý bol vytvorený ako protiváha ku konvenčným statickým topánkam. Inovatívny dizajn PUMA Mobium Elite tvoria tri konštrukčné časti, ktoré umožňujú bežcovi dopadať na stred nohy. Takýto dopad je viac efektívny a menej brzdiaci ako v prípade tvrdého nášľapu na pätu. Tlmiace vrstvy, ochrana a pružnosť topánky Mobium, podporujú efektívnejší krok a ponúkajú bežcovi hladší prechod.

 

„Veríme, že PUMA Mobium zmení vývoj v kategórií výkonnostného behu,“ hovorí Mary Taylor, celosvetová riaditeľka divízie obuvi PUMA . „S patentom čakajúcim na registráciu a revolučnou technológiou, ktoré vzájomne fungujú ako systém sme vytvorili novú triedu obuvi. Súčasný trh ovládajú bežecké topánky, ktoré sú statické – nehýbu sa spolu s pohybom nohy. Prostredníctvom Mobium Elite sme navrhli prispôsobujúcu sa obuv, ktorá sa rozširuje a zužuje s pohybom vašej nohy. V Pume nazeráme na športový výkon cez rôzne optiky a narúšame zaužívané konvencie skutočnými inováciami. Topánka Mobium je toho výsledkom. Sme hlboko presvedčení, že predstavuje veľký zlom vo výkonnostnom behu.“

 

 

Bežecké topánky PUMA Mobium Elite sú od februára 2013 dostupné v dámskych aj pánskych modeloch v predajniach PUMA, v špecializovaných bežeckých obchodoch, vo vybraných športových reťazcoch  a online na www.shop.puma.com.