Prvý sa vyliečil pastier

Wellness a zdravie v Trenčianskych Tepliciach

Keď sa Ifigénia de Castries d´Harcourt rozhodla v Trenčianskych Tepliciach postaviť kúpeľ v orientálnom maurskom štýle, netušila, že stavia atrakciu, ktorá bude do tohto kúpeľného mestečka lákať aj v 21. storočí domácich a zahraničných hostí. Okrem exotického interiéru a exteriéru, špecifickej atmosféry tisíc a jednej noci aj možnosťou oddýchnuť si a relaxovať. 

V minulosti slúžil Hammam ako vaňový kúpeľ bohatej šľachte a finančníkom. Dnes je k dispozícii všetkým, kúpeľným hosťom aj širokej verejnosti. Architektonický unikát s jedinečnou atmosférou je ideálny na uvoľňujúci odpočinok po kúpeli alebo na masáž. Pohodu, oddych, relax a uvoľnenie nájdete aj v ďalších hotelových či liečebných zariadeniach. Ponúkajú služby typu wellness, a ak hľadáte miesto, kde sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavov po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení, chorôb z povolania či na liečbu psoriázy, určite ste na správnom mieste.

Unikátny termálny prameň
Liečivá sírna termálna voda je základom každého pobytu, či si už prídete na pár dní len oddýchnuť, prípadne zacvičiť si, alebo na dlhší liečebný pobyt. Na pohybový aparát pôsobí analgeticky, zlepšuje prekrvenie tkanív a výborne uvoľňuje svalové napätie, takže odrazu cítite, že sa lepšie hýbete a z kresla vstanete akoby nič. Človek sa lepšie hýbe, zlepší sa mu telesná kondícia a určite sa uvoľní aj psychické napätie.

Rokmi overená kvalita
Podľa legendy kúpele objavil chorý pastier hľadajúci zatúlanú ovečku. Pri hľadaní natrafil na jazierko, z ktorého sa šíril sírový zápach. Keď si uvedomil, že ovečka je po „kúpeli“ akási svižnejšia, ponoril aj on do teplej vody svoje boľavé údy. A pomohlo. Chýr sa zázračnej vode sa šíril rýchlo. Dnes sa nevyužíva len čaro vody. Popri termálnych kúpeľoch ponúkajú liečbu limoplast a rašelinovými obkladmi, parafínovými zábalmi a minerálnym fangom. Na výber sú klasická a reflexná masáž, ručná lymfodrenáž, medová a thajská masáž, terapia lávovými kameňmi, reflexológia nôh, ale aj individuálne či skupinové rehabilitácie, plávanie, severská chôdza, cvičenie Pilates, aqua aerobic, kalanetika, joga či lokálna kryoterapia.

Len pre ženy
Novinkou v ponuke pobytov pre samoplatcov je jedinečný Beauty pobyt pre ženy, vytvorený tak, aby pomohol dámam rozvinúť krásu tela aj duše. Dva dni v zrekonštruovanom liečebnom dome Pax uspokoja aj náročnú klientku. V programe je peeling morskou soľou, teplý anticelulitídny zábal, masáž dekoltu a ošetrenie pleti. Dokonale si oddýchnete v relaxačnom perličkovom bylinkovom kúpeli, počas masáže či plávaním vo vonkajšom bazéne Grand.

Doprajte si to najlepšie
Ak hľadáte niečo mimoriadne, pobyt Relax je ako stvorený pre vás. Eliminuje každodenný stres, ponúka intenzívny oddych a prílev energie. Vďaka programu zostavenému z termálneho a perličkového kúpeľa, masáže, rašelinového zábalu, relaxačného cvičenia ai vírivky sa budete cítiť ako v bavlnke. Sedemdňový pobyt Dr. Medical Wellness zas v sebe spája to najlepšie z relaxačných a liečebných procedúr. Špeciálne kúpele, masáž lávovými kameňmi a klasickú masáž, Kneippove procedúry alebo vírivku. Novú energiu dodá aj cvičenie a plávanie. Zaujímavý je tiež Prameň Teplíc, program plne rešpektujúci individuálne potreby klientov. Jedinečný pobyt na 5 alebo viac nocí totiž umožňuje zostaviť si vlastný program z liečebných a relaxačných procedúr.

Zdroj: www.kupele-teplice.sk.
Pripravila Marta Zvolenská