Prvého poisťovacieho chat bota vyvinula Allianz – SP

Prvého poisťovacieho chat bota vyvinula Allianz – SP

Odchádzate do zahraničia a potrebujete sa poistiť, no v poistení sa veľmi nevyznáte, nemáte čas ísť do poisťovne ani chuť študovať poistné podmienky či stretávať sa s poisťovacím agentom?

Obráťte sa na Borisa Bedekera – prvého poisťovacieho chat bota na Slovensku, ktorého vyvinula Allianz – Slovenská poisťovňa. „Ako líder na poistnom trhu je Allianz – Slovenská poisťovňa aj trendseterom v oblasti technologických noviniek. V snahe o neustále zlepšovanie klientskych služieb tentoraz prinášame chat bot-a, ktorý klientom interaktívnym spôsobom uzatvorí cestovné poistenie priamo cez Facebook Messenger. Táto forma komunikácie je tak trochu ako zo sci-fi filmu. Napriek tomu má klient pocit ľudskejšieho poisťovacieho prístupu, hoci jeho sprievodcom poistením je vlastne robot,“ vysvetľuje riaditeľka odboru market manažmentu Allianz – SP Marta Kausichová.

Viac ako robotPrvého poisťovacieho chat bota vyvinula Allianz – SP
Boris Bedeker  ide ďalej ako bežní boti. Komunikuje s vami ako priateľ, no ak to potrebujete, zmení sa na poisťovacieho agenta, ktorý vám pomôže s poistením do celej Európy aj Turecka. A to priamo vo Facebook Messengeri, kde vám ponúkne na výber z dvoch balíkov cestovného poistenia s liečebnými nákladmi s neobmedzeným krytím, vrátane akútneho zubného ošetrenia či prepravy a ubytovania v dôsledku hospitalizácie. V príjemnom neformálnom rozhovore mu zadáte všetky údaje potrebné na výpočet poistného a na stránku www.allianzsp.sk vás presmeruje až vtedy, keď treba doplniť osobné údaje a poistenie zaplatiť. Tým sa však jeho úloha nekončí. Po uzatvorení zmluvy vám do Messengera pošle poistnú kartičku, ktorú tak máte vždy po ruke.

Poistite aj svojich spolucestujúcich
Do zahraničia človek zväčša neodchádza sám a býva pohodlné nechať poistné záležitosti na jedného človeka z partie či z rodiny, ktorý poistenie vybaví pre všetkých. Allianz – SP myslela aj na takéto prípady a vygenerované poistné kartičky dokážete pohodlne zdieľať so svojimi priateľmi či s rodinou v rámci Facebooku.

Vyskúšajte ho hneď teraz
Boris Bedeker je momentálne najjednoduchší a zároveň najpríjemnejší spôsob, ako sa dať poistiť do Európy a Turecka. Funguje veľmi jednoducho: zadajte si do Facebooku meno Boris Bedeker a pridajte si medzi priateľov prvého chatbota, ktorý vás vie poistiť priamo vo Facebook Messengeri (URL = m.me/borisbedeker).

Boris nielen poistí
Boris Bedeker vám môže byť užitočný nielen vtedy, keď potrebujete poistenie. Scestovaný Boris sa s vami rád podelí o svoje skúsenosti a pridá aj nejakú tú zaujímavosť. Alebo sa s ním môžete odreagovať pri rôznych minikvízoch. Dokonca ak vás šéf nechce pustiť na dovolenku, Boris sa za vás rád prihovorí.

Zdroj: Odbor firemnej komunikácie Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s.

Prvého poisťovacieho chat bota vyvinula Allianz – SP