Prvé najzaujímavejšie kolekcie mužskej módy z Paris Fashion Weeku – sezóna Jar/Leto 2023, časť I.

Po teplotne horúcom Milan Fashion Weeku sa prehliadka pánskeho týždňa módy presunula do turistami preplneného Paríža. Paris Fashion Week privítal značky ako Hermès, Dior, Louis Vuitton Pripojila sa kultová francúzska návrhárka Marine Serre so svojím debutom.

 

Medzi pozvanými hosťami boli Justin Timberlak, David Beckham, Naomi Campbell a ďalší. Od najjemnejších inšpirácií až po avantgardné štýly, tu sú prví zaujímaví protagonisti Paris Fashion Weeku.

 

RICK OWENS

Kolekcia Ricka Owensa „EDFU“, Jar/Leto 2023 je o zveličovaní a reflexii. Modeli kráčali po móle v prevrátených bundách, košeliach a nohaviciach v Owensovej celočiernej farbe  ako aj v neobvyklých farbách,  v ružovej, žltej a zelenej.

Vrcholom predstavenia boli tri horiace gule, ktoré boli zdvihnuté do vzduchu a dramaticky hodené  do vodou naplnenej fontány, okolo ktorej prebiehala promenáda.

Rick Owens sa vo svojej kolekcii inšpiroval návštevou Egypta, čo pretavil do priehľadných oblekov na mieru, dúhových klzkých látok, kužeľovitých ramien a ultra krátkych topov.

 

DIOR

V Diore sa dizajnér Kim Jones zameral na detstvo monsieura Christiana Dior, ktorý vyrastal v Granville v Normandii. Kúsky oslavovali prírodu a dobrodružstvo v kombinácii s klasickým  Dior krajčírstvom na šortkách a maskáčových bundách, p pletených svetroch s Duncanovými maľbami, topoch, 3D tlačených slamených klobúkoch a nechýbala prepracovaná „bar“ Dior bunda.

 

Prehliadka v rozkvitnutej záhrade prilákala zvučné mená – Davida Beckhama so synom, Naomi Campbell, či Justina Timberlake.

 

MARINE SERRE

Športom inšpirovaný šatník priniesla francúzska značka Marine Serre určená pre všetky vekové kategórie a otvorená pre verejnosť.

Na móle sa blysla aj dcéra speváčky Madonny, Lourdes Leon,  v mačacej kombinéze s polmesiacovým vzorom zdobenej pozlátenými šperkami.

Marine Serre predstavila mužské a ženské plavky z recyklovaných vlákien, upcyklované džínsové siluety s ostrým patchworkom a sériu v ružovej  vrátane twinsetu podobnému Chanel, no vyrobeného z materiálu uterákov.

 

MOWALOLA

Nigérijská dizajnérka Mowalola Ogunlesi, žijúca v Londýne, predstavila pre Jar/Leto 2023 kolekciu „Burglar Wear“ na tému chamtivosť, podvod a zločinecké oblečenie. Mowalola kolekciou  tiež zahájila spoluprácu so značkou New Balance.

 

Obrázky: Rain Mag, Vogue, wwd. com, laurent viteur, wireimage, Dior, Reuters/Sarah Meyssonnier, getty images
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, myamirell. com