Prvé módne záblesky z Paris Fashion Weeku pre Jeseň/Zimu 2022-2023 – Off White, Dior, Balmain, Chloe, Isabel Marant

Parížsky týždeň módy Jeseň/Zima 2022-2023 sa začal 28. februára a potrvá do 8. marca. Fyzické formy prehliadok privítali známe celebrity,  tehotnú hviezdu Rihannu, Pharrell Williams, Naomi Campbell, Demi Moore, Seranu Williams a Victoriu Beckham.

 

95 módnych značiek predvedie kolekcie pre sezónu Jeseň/Zima 2022-2023, 45 z nich klasickou formou. Organizátori zareagovali aj na aktuálnu svetovú situáciu a požiadali účastníkov o „vyjadrenie súvislosti v vojnou na Ukrajine“.

 

OFF WHITE

Prehliadka značky Off-White sa konala v úvodný večer parížskeho týždňa módy a vzdala hold svojmu zosnulému a veľkému zakladateľovi Virgilovi Ablohovi. Na šou Spaceship Earth: an Imaginary Experience s množstvom krásnych módnych rób predvádzali Naomi Campbell, Cindy Crawfod s dcérou Kaiou Gerber, Bianca Balti a Serena Williams.

V hľadisku sedela Rihanna a Pharrel Williams.

 

DIOR

Maria Grazia Chiuri otvára „dvere novej éry“.  Prehliadka The Next Era hľadala kódexy Christiana Diora a spájala minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Kolekcia Dior Jeseň/Zima 2022 obsahovala dômyselne ušité obleky, fluorescenčné kombinézy a návrhárové typické tylové šaty s ramennými vypchávkami.

Dior privítal hviezdy ako speváčku Rihannu, modelku Romee Strijd a herečku Annu Taylor Joy.

 

BALMAIN

Kreatívny riaditeľ Olivier Rusteing predstavil kolekciu ako odpoveď na jeho vlastné utrpenie, keď bol v roku 2020 popálený pri výbuchu. Posolstvo o sile a nádeji spojil s udalosťami na Ukrajine. Kolekcia inšpirovaná obväzmi na popáleniny, ktoré mal na sebe,  obsahovala trblietavé zlaté panciere, štíty, pevné vačky, brnenia, ochranné vypchávky na typických siluetách Rousteing so zvýraznenými ramenami a priliehavými nohavicami.

Kontrastné materiály čipka, kov, neoprén a svetlé farby podporujú kontrast na vyjadrenie čestnosti a pravdy.

CHLOE

Gabriela Hearst sa opäť zamerala na klimatický problém s estetickým odkazom. Z jej kolekcie Jeseň/Zima 2022-2023 sršala téma ochrany prírody.

 

ISABEL MARANT

Značka sa zamerala na jednoduché oblečenie – pánske sako a nadmerný kabát cez úzke malé šaty, príjemné úpletové šaty v kombinácii s čižmami po stehná inšpirované motokrosom.


Autor:
Ing.arch. Miroslava Vaňharová;  myamirell.com
Obrázky: Vogue, getty images, chloe, dior, off white