Problémy v ústnej dutine. Čo s nimi?

Nezanedbajte prevenciu

Problémy v ústnej dutine pozná určite každý z vás. Zväčša nejde o nič nebezpečné, ale aj tak je dobré ich liečiť a zbaviť sa ich čím skôr, aby nemali šancu sa rozširovať ďalej. Môže ísť o zápal ďasien, jazyka, pier alebo aj sliznice ústnej dutiny. Ale správnou liečbou sa týchto problémov dokážete jednoducho zbaviť.

Nezanedbajte prevenciu
Ak preferujete domácu liečbu určite skúste tieto tipy. Bylinkové čaje sú zdraviu prospešné pri všetkých chorobách. No na problémy v ústnej dutine skúste piť a popritom aj kloktať repík, harmanček alebo šalviu. Tie postihnutú oblasť upokoja a liečia. Prísun vitamínov je tiež veľmi dôležitý. Pri takýchto ťažkostiach by ste mali prijať viac vitamínu B a C. Vitamín B môžete získať prostredníctvom droždia. Ak nemáte problém ho zjesť v akejkoľvek podobe, či už z neho spravíte nátierku alebo ho zjete len tak. A vitamín C sa nachádza vo všetkých citrusoch. Stačí ich zjesť vo väčšom množstve.

Pri problémoch v ústnej dutine je tiež dôležitá správna hygiena. Je vhodné vymeniť staré hygienické pomôcky za nové. Napríklad zubné kefky s jemnejšími štetinkami sú v týchto prípadoch lepšie. Sú veľmi šetrné k ústnej dutine a zapálené ďasná majú väčšiu šancu sa zahojiť rýchlejšie.

Riešením Oraflogo
Môžete siahnuť po liekoch určených na tieto ochorenia a skombinovať liečbu aj s čajmi a vitamínmi. Napríklad Oraflogo gél vám podporí hojenie a rýchlo uľaví od bolesti pri problémoch v ústnej dutine. Pôsobí lokálne bez vedľajších účinkov a kontraindikácii. Je vhodný pri poškodení ďasien alebo zápaloch, pri problémoch súvisiacich s paradentózou, pri krvácaní ďasien, pri výskyte áft alebo vriedkov v ústnej dutine. A môže sa používať aj po chirurgických zákrokoch, či po zákroku ortodontistu. Obsahuje 9 byliniek, kyselinu hyalurónovú a koenzým Q10. Má silnejšie aktívne zložky a o 50% viac kyseliny hyalurónovej ako podobné prípravky.

Oraflogo gél bol vytvorený na základe jednej starej receptúry. Tato receptúra bola ešte vylepšená o najnovšie poznatky vedy. Vďaka novej technológii výroby, sú aktívne zložky stabilnejšie a udržiavajú si účinok dlhšiu dobu. Jednoducho sa aplikuje priamo na postihnuté miesto, kde sa po aplikácii na povrchu sliznice vytvorí neviditeľná vrstva. Táto vrstva napomáha k prirodzenému hojeniu poškodeného tkaniva. Podráždenie a bolesť sa tak zmiernia.

Preto ak máte problémy v ústnej dutine :

  • Siahnite po lieku určenom na liečbu ústnej dutiny
  • Pite a vyplachujte si ústnu dutinu čajmi
  • Doplňte chýbajúce vitamíny, hlavne vitamín B a C
  • Vymeňte si hygienické pomôcky za nové
  • V prípade stálych ťažkostí navštívte svojho lekára

Cena: 9,90 Eur (10 ml) www.oraflogo.sk