Príťažlivé zrelé ženy. Ako to robia?

40, 50, 60? Sexi vek!
Mnohé ženy dokazujú, že hoci majú dávno po tridsiatke, sú čoraz príťažlivejšie. Čo sa ukrýva za ich krásou?

Mať tridsať a vyzerať sexi nie je také zložité. Ale čo ak už má pleť po štyridsiatke každý deň čoraz viac vrások, pokožka márne bojuje s gravitáciou a celulitída sa už nedá zamaskovať?

Aj ona drie!
Slovenka s najdlhšími nohami na svete Adriana Sklenaříková vyzerá vždy neodolateľne. Čo pre to robí?  Aj ona si musí jedlo odopierať neje nikdy neskôr ako do sedemnástej. Na jej tanieri neuvidíte mastné a vyprážané jedlá a preferuje delenú stravu. Na raňajky si dá len liter čaju a denne vypije minimálne tri litre tekutín. Za jej sexi krivky môže každodenné cvičenie pilatesu, jogy a tajči. Jej problémovými partiami, ktoré najviac posilňuje, sú brucho a stehná. Ráno si umýva tvár teplou vodou a vzápätí studenou. Pokožka sa vzpruží a prekrví a nanesie si kvalitný krém, samozrejme, vlastnej značky.

Jedy a pleť
Pleť herečky Gwyneth Paltrow obdivujú ženy po celom svete. Bez pigmentových škvŕn, červených žiliek či rozšírených cievok, takmer bez vrások. Tajomstvom jej dokonalej pokožky je hadí jed. Denne používa krémy, ktoré obsahujú elixír krásy z tohto plaza. Údajne vďaka nemu nepotrebuje zásahy plastického chirurga a vraj nahradí aj obľúbený botulotoxín. Prezradila ešte jedno tajomstvo. Krémy s UV filtrom používa aj keď nesvieti slnko a vďaka nim je jej pleť bez škvŕn a farebne jednotná. A tajomstvo jej krásnych vlasov spočíva v používaní tehotenských vitamínov. Tvrdí, že s vlasmi robia divy a nezáleží na tom, či ste tehotná alebo nie. Jedy obľubuje aj vojvodkyňa z Cambridge a o pleť sa dôkladne stará. Kate Middleton totiž používa pleťovú kozmetiku, ktorá obsahuje zase včelí jed. Jeho účinky sú zázračné. Zvýši sa prirodzená tvorba kolagénu a elastínu a pokožka sa vypne a zredukujú sa výrazné vrásky.

Krása zo slimákov
Hollywoodska herečka Penelope Cruz s útlou a dokonalou postavou za svoje dokonalé krivky vďačí stredomorskej strave. Nikdy sa neprejedá a je zdravé, čerstvé a vyvážené jedlá. Krásne čierne vlasy nie sú výsledkom žiadneho celebritného kaderníka. Sama si ich občas ostrihá aj nafarbí. Naučila ju to mama, ktorá má kadernícky salón. A tajomstvo jej pleti? Používa krémy, ktoré obsahujú slimačí extrakt. Je v kozmetickom priemysle veľmi obľúbený, pretože vyhladzuje pokožku, redukuje vrásky a zamedzuje tvorbe mazu. Telu zase dopraje olivové kúpele.

Anti-age krémy
Na krásnej Julii Roberts vek vôbec nevidieť a postavu by jej mohli závidieť aj dvadsiatničky. Udržiava si ju cvičením, hoci tvrdí, že ho vôbec neobľubuje. Zato pocit po ňom je vraj euforický. Má rada cvičenie vo vode a keď nebehá vonku, nahradí si to na bežiacom páse. A jej mladistvá pleť? Zásahy plastického chirurga údajne odmieta, zato si dôkladne vyberá kozmetiku s označením anti-age. Nechty si raz týždenne ošetruje v kúpeli z olivového oleja. Kaderník slávnej herečky údajne prezradil, že jej vlasom pomáha vitamín B7, ktorý podporuje rast.

Nedopustí na pílingy
Oscarová herečka Meryl Streep prezradila recept na krásu. Za svoju pleť takmer bez vrások môže vyhýbanie sa slneniu a aj fakt, že vôbec nepije alkohol. Postavu si zase udržiava plávaním. Akú kozmetiku používa? Pravidelne pokožku ošetruje kvalitným pílingom, ktorý odstraňuje odumreté bunky a prekrvuje ju. A ženám, ktoré chcú vyzerať mladšie, radí, aby používali jemné líčenie a kratší, ale rafinovaný strih vlasov, ktorý tiež uberá vek. Má ešte jedno tajomstvo príťažlivosti: šťastné štyridsaťročné manželstvo a deti.

Lacná žihľava
Je rozpoznateľná na prvý pohľad. Okrem jej skvelého hereckého talentu zaujmú aj jej nádherné ryšavé kučery. Susan Sarandon prezradila, že na vlasy používa účinnú a lacnú domácu kúru zo žihľavy. Dvakrát do týždňa si vlasy prepláchne žihľavovým odvarom a občas si z nej urobí aj zábal. Tvrdí, že mať roky a vyzerať dobre vôbec nie je veda. Stačí nefajčiť, nepiť a zdravo jesť. Jej jedálníček pozostáva z množstva ovocia a zeleniny, príjmu najmä vitamínov C a D. Z domu nevyjde, kým nemá na tvári krém s ochranným faktorom. Zdá sa, že jej recept na krásu je účinný.

Autor: -aka-
Foto: Shutterstock