Prišla vám pozvánka na letnú svadbu? Poradíme vám čo na seba!

Letná svadba

Letné svadby sa stali za posledné obdobie veľmi obľúbenými. Môže za to aj fakt, že letné počasie dáva svadobčanom viac možností ako si svoj deň užiť , či už netradičným, alebo veľkolepým spôsobom. Ak aj vám tento rok pristála v schránke pozvánka na svadbu,  nezabúdajte, že si treba dať obzvlášť pozor na voľbu tých správnych šiat.. Väčšina pozvánok udáva aj požadovaný dress code, ktorý môže byť  viac, alebo menej formálny.

 

Neformálna- záhradná svadba
V prípade záhradnej svadby alebo svadby v exteriéry si pokojne môžete obliecť aj dlhé šaty po zem alebo kokteilové šaty v sviežich svetlých farbách. Skúsiť môžete aj kombináciu sukne a ľahučkého topu. Materiál zvoľte radšej ľahší a vzdušný, budete sa tak v šatách cítiť príjemne po celý deň. Držte sa skôr jemnejších, romantických farieb no nič nepokazíte ani mierne výraznejšími. Rozhodne sa však v prípade svadby vyhnite bielej a čiernej. Namiesto klasických lodičiek si môžete na záhradnú svadbu obuť aj sandáliky na podpätku alebo pohodlnejšiu verziu na plnej podrážke. Kabelka môže byť takisto tematická. Okrem klasickej listvovej kabelky pokojne zvoľte aj obľúbené mini košíky.

Formálna- luxusná svadba
Luxus, bohatá výzdoba a nesmierna elegancia nevyjdú z módy nikdy, o to viac sa na svadby hodia. Ak vás čaká takáto luxusnejšia svadba dbajte aj na vhodný výber outfitu. Dajte si záležať hlavne na výbere elegantného materiálu, ale aj vhodného strihu. Na luxusnú svadbu sa hodia napríklad hodvábne šaty doplnené o výraznejšie šperky a topánky na vysokom podpätku. Čo sa farieb týka, zvoľte radšej miernejšie kombinácie alebo jednofarebné modely. Takisto ako pri záhradnej svadbe, aj tu zabudnite na šaty v bielej a čiernej farbe.  Sú nevhodné, a postarali by sa vám o poriadne módne faux pas.

Vizáž
Tým, že ide o letnú svadbu môže byť vizáž uvoľnenejšia. Čo sa líčenia týka zvoľte radšej ľahký make-up a jemnejšie farby, v príjemných teplých tónoch. Oceníte ho najmä počas horúceho letného dňa. Navyše, veľa zbytočného make-upu by pôsobilo nevkusne a určite nechcete aby sa vám počas obradu začala tvár „roztekať“. Vlasy si môžete zopnúť do romantického uzla alebo natočiť a vlny nechať voľne padnúť. Takto budete pôsobiť sviežo a prirodzene. Taktiež, nezabúdajte, že v prípade záhradnej svadby budete počas celého eventu na priamom slnku. Preto sa nezabudnite chrániť vhodnými prípravkami.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Beauty Secret, Biorganica, Ziaja, Kara, Pietro Filipi, Twinset, Cellbes