Pripravte vlasy na jar

Príchod jari treba osláviť novým trendovým účesom a extra starostlivosťou o vlasy vytrápené chladom.

 

Kľúčom k tej správnej starostlivosti o vlasy je vyvarovať sa základných chýb, zvoliť správny ozdravujúci i stylingový prípravok a naučiť sa ich správne používať. Prvým pravidlom zimnej starostlivosti je udržať vlasy „nažive“, až kým nepríde jar, vyššie teploty a priaznivejšie počasie. Od príchodu vľúdnejších teplôt sme už len kúsok, a preto by ste mali vedieť, ako vlasom dodať lesk a zdravý jarný vzhľad.

Zásady správneho umývania vlasov

Šetrite ich!
Kaderníci sa zhodujú, že našu hrivu by sme si mali umývať tak často, ako je to potrebné. Zároveň však upozorňujú, že vlasy v zime trpia a rýchlejšie sa vysušujú. Umývať by sme ich teda mali čo najmenej, aby nestratili prirodzený ochranný film a vlhkosť. Najčastejšie ich pod vodou trápte dva – tri razy do týždňa.

Nemrhajte šampónom
To, že si na vlasy dávate priveľké množstvo šampónu, spoznáte tak, že sú ťažké, bez života, lesku a objemu. Zvyknite si používať len množstvo veľké asi ako dvojeurovka.

Nikdy nezabudnite na kondicionér
Kondicionér vyhladzuje vlasové vlákna a zabraňuje rýchlemu vyparovaniu vody z vlasov, štiepeniu, lámaniu a ničeniu vlasov. Preto na jeho primeranú aplikáciu po šampónovaní nikdy nezabúdajte.

 

Po kúpeli ochrana

Zaobstarajte si masku alebo hĺbkový kondicionér a ošetrujte vlasy pravidelne raz za týždeň. Budú pružnejšie, zdravšie a lesklejšie.

Domáca maska na vlasy s vôňou jari
Zmiešajte 200 gramov rozmixovaných čerstvých jahôd s lyžicou olivového oleja  a jedným vaječným žĺtkom. Naneste na suché vlasy a nechajte pôsobiť 20 až 30 minút. Maska vlasom dodá stratenú vlhkosť a lesk.

 

Jarným trendom je zdravie

Módne i vlasové trendy sú známe a je čas skoncovať s nudným zimným účesom bez života. Ak sa rozhodnete pre odtieň s názvom „Ronze“, pojde o spojenie tmavoryšavej a zlatistej hnedej. Výsledná farba je teplá, sýta a pôsobí prirodzene a zdravo. Nosí sa aj obľúbené ombre, teda postupné zosvetľovanie končekov smerom nadol. Na tento druh stylingu si však treba nájsť spoľahlivého kaderníka. Výsledok by mal za každých okolností vyzerať prirodzene. Nosia sa aj bláznivé farebné končeky v odtieňoch ružovej či cyklámenovej. Celkovej úprave dominujú jemné „plážové“ vlny. Ak rady experimentujete, zaobstarajte si ozdoby do vlasov v podobe rôznych elegantných spôn do vlasov či čeleniek. Ultramoderné sú vlasy pospletané do vrkočov. Čudovali by ste sa, ako elegantne a sofistikovane môže takýto look vyzerať. Spojovacím prvkom všetkých jarných vlasových trendov je zdravý vzhľad vlasov. Trend radí – zbavte sa suchých končekov u kaderníčky, zmeňte farbu tak, aby pôsobila maximálne prirodzene a zdravo a naučte sa používať stylingové prépravky, ktoré zaručia krásne prirodzené mäkké vlny a jemný objem.

 

Rýchlokurz vlasovej starostlivosti

Ak nepoužívate na ochranu a úpravu vlasov skoro žiadne prípravky ani „nástroje“ zo strachu, že si vyberiete nesprávne, riaďte sa jednoduchým manuálom.

  • Ak si vlasy pravidelne fénujete alebo inak tepelne upravujete, zaobstarajte si ochranný sprej proti poškodeniu vlasov z extrémneho tepla.
  • Ak sú vlasy bez života a lesku, zrejme potrebujú extra starostlivosť. Hľadajte výživné bezoplachové vlasové mlieko alebo olej na extra suché končeky.
  • Ak chcete vlasom dodať objem, kúpte si obyčajné veľké natáčky. Prax s nimi získate veľmi rýchlo a výsledný objem vydrží naozaj dlho.
  • Laky na vlasy a peny na objem sú skvelý príležitostný stylingový doplnok. Nepoužívajte ich však stále, pretože vlasy zbytočne oslabujú a zaťažujú.
  • Ak kupujete fén a plánujete ho používať často, hľadajte prístroj, ktorý má funkciu studeného vzduchu. Neustály horúci vzduch totiž vlasy veľmi oslabuje a ničí.
  • Kulmy a žehličky na vlasy čistite pravidelne. Zachytáva sa na nich totiž veľké množstvo vlasových prípravkov a prachu, ktorý môže neskôr vlasy pri úprave znečistiť a oslabiť.
  • Ak túžite po určitom type účesu a nedokážete si ho sama vykúzliť, hoďte výraz do google a pohľadajte medzi tisíckami krátkych videí to, ktoré vás naučí, čo a ako použiť, aby ste sa vedeli podľa svojich predstáv upraviť sama doma

Autor: -aka-