Pripravte si netradičné vianočné vence sami

14 Adventný čas s prísľubom blížiacich sa vianočných sviatkov jednoducho milujeme. Vonia vanilkou, škoricou, horúcou čokoládou, čerstvým ihličím a horiacimi sviečkami. Výnimočnú atmosféru týchto dní podčiarkne krásny adventný veniec na vašom stole alebo vianočný veniec na dverách. 

Atraktívny adventný veniec z pečiva

Pekári z  Penamu majú pre nás skvelý tip: Veniec sviatočný je nielen chutné pečivo k šálke kávy, kakaa či čaju, ale aj vhodný základ pre nevšedný adventný veniec na váš stôl.

Čo potrebujeme na jeho prípravu? Penam Veniec sviatočný, 4 sviečky, 2 stuhy s vianočným motívom, ozdobnú reťaz, nožnice a drôt. Veniec vyberieme z obalu, obtočíme stuhou a na spodnej strane pripevníme – môžeme použiť dekoračnú15

Veniec položíme na ozdobný podnos alebo veľký keramický tanier. Sviečky a stuhy farebne prispôsobíme vianočnej výzdobe v byte.

 

 

Vianočný veniec s ozdobami z toastového chleba

Celkom netradičný vianočný veniec za pár eur si môžeme pripraviť z Penam toastového chleba.16

Čo potrebujeme na jeho prípravu? Penam toastový chlieb svetlý pšeničný, vykrajovačky na vianočné cukrovinky, veniec z polystyrénu (prípadne iného vhodného materiálu), stuhy s rôznymi vianočnými motívmi, špendlíky s hlavičkami a panvicu. Veniec obtočíme rôznymi stuhami a na spodnej strane pripevníme špendlíkom. Plátky svetlého toastového chleba nasucho opražíme na teflónovej panvici. Potom položíme na pracovnú dosku a vykrajovačkami na cukrovinky vykrajujeme rôzne vianočné motívy. Na veniec ich pripevníme s pomocou špendlíkov s hlavičkami.

 

Veniec môžeme použiť ako dekoráciu na stôl, alebo zavesiť na dvere či do interiéru. Stuhy na venci farebne zladíme s vianočnou výzdobou.

 

Pečivo v oboch prípadoch slúži výlučne ako dekorácia, nemožno ho použiť na konzumáciu.

17 18