Pripravte sa na mrazivé dni štýlovo

Pripravte sa na mrazivé dni štýlovo

Spolu so zimou dorazilo aj mimoriadne chladné, až mrazivé počasie. Každoročnou veľkou témou zimného obdobia je predovšetkým obuv. S tou správnou vás neprekvapia ani dažďové kvapky, či prvé snehové vločky. Načo si dať pri výbere zimnej obuvi pozor?

Do zimnej obuvi sa oplatí investovať
Výber zimného obutia je v súčasnosti obrovský. Do chladného počasia a mokrých ulíc je najvhodnejšia kožená obuv. Tá je už roky synonymom kvality a štýlu. Hoci je cena u kožených topánok vyššia, investícia sa vám v dlhšom časovom horizonte oplatí. Kožené topánky majú dlhšiu životnosť, sú odolné voči vode, zároveň dokážu prirodzene udržať teplo a noha sa v nich nepotí. Ak sa teda rozhodujete pre vhodnú obuv do snehu, dažďa a mrazu, určite siahnite po topánkach, ktoré sú kožené a majú vyššiu sáru. Pred snehom, či mrazom vás poltopánky neochránia. Široký výber kvalitných kožených topánok si môžete zakúpiť v predajniach CCC. A dokonca si  môžete formou  online vybrať  konkrétny tovar,  obuv či doplnky  a rezervovať na  konkrétnej predajni CCC.

Venujte pozornosť podrážke
To, čo je príjemne nositeľné na jeseň, nemusí byť vhodné do zimného počasia. S námrazou a ľadovými plochami si hladké podrážky neporadia. V prípade zimnej obuvi venujte zvýšenú pozornosť práve podrážkam a vyberte si tie s reliéfom. Len takýto typ podrážky sa nebude šmýkať bez ohľadu na stav ulíc. Ak si vyberiete správnu podrážku, nemusíte sa zriekať ani opätku. Zvoľte si model s hrubšími opätkami, ktoré sú v náročnom teréne stabilnejšie a pohodlnejšie.

Starajte sa, veď sú vaše
Zima je náročným obdobím nielen pre ľudskú pokožku, ale pre kožené materiály všeobecne. Ak vám kvalitné kožené topánky nevydržia a začnú vám praskať, či pretekať, zväčša za to môže vaša nedostatočná starostlivosť. Zimnú obuv treba pravidelne ošetrovať a impregnovať. Soľ na chodníkoch, ale aj agresívnejšia mokrá špina, zimné čižmy ničí. Spýtajte sa na vhodné produkty pre váš model v predajniach CCC. Personál vám rád poradí.

Rukavice – najlepšie priateľky do zimných dní
V momente, kedy teploty klesnú pod nulu, sú rukavice  nevyhnutným doplnkom. Aj v ich prípade sa oplatí investovať a kúpiť si kožené. Okrem toho, že lepšie zadržiavajú teplo, sú aj pohodlnejšie a praktickejšie. Sedia doslova ako „druhá koža“. Vytiahnuť lístok na MHD, peniaze z peňaženky, či ťuknúť do mobilu zvládnete bez problémov. Ďalšou výhodou kožených rukavíc je to, že držia tvar a nekĺžu. Kožené rukavice môžete zladiť s čižmami bez ohľadu nato, či sú z brúsenej, či klasickej lesklej kože. V každodennom mraze sú jednoducho „must have“. Široký výber rukavíc a doplnkov  nájdete v predajniach CCC.

Šály len prírodné a hebké
CCC ponúka vo svojej zimnej kolekcii  už i doplnky ako sú čiapky, baretky a šály.  V prípade šálov siahajte zásadne po vlne. Prírodný materiál vás zahreje a zároveň sa v ňom nebudete nadmerne potiť. Tým eliminujete prípadné prechladnutia. V zimnom vetre je dobré si dávať šál aj cez ústa. Aj v tom prípade oceníte vlnu viac, než syntetický materiál. Vlna nevyvoláva nepríjemné kožné reakcie a nespôsobuje začervenania. Tento rok sú populárne prírodné a jemné odtiene, ktoré sa dajú zladiť so širokým farebným spektrom. Šál, ktorý sa bude hodiť k vášmu kabátu si vyberiete bez problémov.

V chladnom období sa sústreďte na prírodné materiály akými sú koža, vlna a bavlna. Neplatí to, len pri výbere obuvi, šálov a rukavíc. Ak chcete zažiť skutočné pohodlie, siahnite po bavlnených ponožkách. Spolu s koženými topánkami sú dokonalou dvojicou. Po vlne, či kožušine siahnite aj v prípade zimnej čiapky a užite si teplo.www.ccc.eu