Móda a štýl

Pripravte sa na mrazivé dni štýlovo

Pripravte sa na mrazivé dni štýlovo

Spolu so zimou dorazilo aj mimoriadne chladné, až mrazivé počasie. Každoročnou veľkou témou zimného obdobia je predovšetkým obuv. S tou správnou vás neprekvapia ani dažďové kvapky, či prvé snehové vločky. Načo si dať pri výbere zimnej obuvi pozor?

Do zimnej obuvi sa oplatí investovať
Výber zimného obutia je v súčasnosti obrovský. Do chladného počasia a mokrých ulíc je najvhodnejšia kožená obuv. Tá je už roky synonymom kvality a štýlu. Hoci je cena u kožených topánok vyššia, investícia sa vám v dlhšom časovom horizonte oplatí. Kožené topánky majú dlhšiu životnosť, sú odolné voči vode, zároveň dokážu prirodzene udržať teplo a noha sa v nich nepotí. Ak sa teda rozhodujete pre vhodnú obuv do snehu, dažďa a mrazu, určite siahnite po topánkach, ktoré sú kožené a majú vyššiu sáru. Pred snehom, či mrazom vás poltopánky neochránia. Široký výber kvalitných kožených topánok si môžete zakúpiť v predajniach CCC. A dokonca si  môžete formou  online vybrať  konkrétny tovar,  obuv či doplnky  a rezervovať na  konkrétnej predajni CCC.

Venujte pozornosť podrážke
To, čo je príjemne nositeľné na jeseň, nemusí byť vhodné do zimného počasia. S námrazou a ľadovými plochami si hladké podrážky neporadia. V prípade zimnej obuvi venujte zvýšenú pozornosť práve podrážkam a vyberte si tie s reliéfom. Len takýto typ podrážky sa nebude šmýkať bez ohľadu na stav ulíc. Ak si vyberiete správnu podrážku, nemusíte sa zriekať ani opätku. Zvoľte si model s hrubšími opätkami, ktoré sú v náročnom teréne stabilnejšie a pohodlnejšie.

Starajte sa, veď sú vaše
Zima je náročným obdobím nielen pre ľudskú pokožku, ale pre kožené materiály všeobecne. Ak vám kvalitné kožené topánky nevydržia a začnú vám praskať, či pretekať, zväčša za to môže vaša nedostatočná starostlivosť. Zimnú obuv treba pravidelne ošetrovať a impregnovať. Soľ na chodníkoch, ale aj agresívnejšia mokrá špina, zimné čižmy ničí. Spýtajte sa na vhodné produkty pre váš model v predajniach CCC. Personál vám rád poradí.

Rukavice – najlepšie priateľky do zimných dní
V momente, kedy teploty klesnú pod nulu, sú rukavice  nevyhnutným doplnkom. Aj v ich prípade sa oplatí investovať a kúpiť si kožené. Okrem toho, že lepšie zadržiavajú teplo, sú aj pohodlnejšie a praktickejšie. Sedia doslova ako „druhá koža“. Vytiahnuť lístok na MHD, peniaze z peňaženky, či ťuknúť do mobilu zvládnete bez problémov. Ďalšou výhodou kožených rukavíc je to, že držia tvar a nekĺžu. Kožené rukavice môžete zladiť s čižmami bez ohľadu nato, či sú z brúsenej, či klasickej lesklej kože. V každodennom mraze sú jednoducho „must have“. Široký výber rukavíc a doplnkov  nájdete v predajniach CCC.

Šály len prírodné a hebké
CCC ponúka vo svojej zimnej kolekcii  už i doplnky ako sú čiapky, baretky a šály.  V prípade šálov siahajte zásadne po vlne. Prírodný materiál vás zahreje a zároveň sa v ňom nebudete nadmerne potiť. Tým eliminujete prípadné prechladnutia. V zimnom vetre je dobré si dávať šál aj cez ústa. Aj v tom prípade oceníte vlnu viac, než syntetický materiál. Vlna nevyvoláva nepríjemné kožné reakcie a nespôsobuje začervenania. Tento rok sú populárne prírodné a jemné odtiene, ktoré sa dajú zladiť so širokým farebným spektrom. Šál, ktorý sa bude hodiť k vášmu kabátu si vyberiete bez problémov.

V chladnom období sa sústreďte na prírodné materiály akými sú koža, vlna a bavlna. Neplatí to, len pri výbere obuvi, šálov a rukavíc. Ak chcete zažiť skutočné pohodlie, siahnite po bavlnených ponožkách. Spolu s koženými topánkami sú dokonalou dvojicou. Po vlne, či kožušine siahnite aj v prípade zimnej čiapky a užite si teplo.www.ccc.eu

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top