Prinášame vám tipy na domáci relax ktoré vás nabijú energiou!

Všetky to poznáme. Stres, zhon, únava po dlhom dni plnom každodenných starostí. Avšak treba si nájsť aj chvíľku pre seba. Treba si občas dopriať pleťovú masku, zrelaxovať pri príjemnej masáži tváre a telo hýčkať kvalitnou kozmetikou.

Často krát si stačí len nájsť chvíľku pre seba a tieto riuály sa dajú bez problémov absolvovať aj z pohodlia domova.

 

Kúpeľ ako základ relaxu

Po dlhom, vyčerpávajúcom dni v práci je ideálny horúci bublinkový kúpeľ. Pridajte si do kúpeľa svoju obľúbenú penu alebo detoxikačnú soľ, pustite si hudbu a ponorte sa do sveta relaxu. Ešte počas kúpeľa si doprajte aj peeling, ktorý výborne vonia a hneď zabudnete na všetky problémy. Správny peeling je ideálny spôsob, ako zbaviť pokožku odumretých buniek a zároveň stimulovať jej krvný obeh. Súčasťou klasických peelingov bývajú predovšetkým silikónové mikroperličky alebo jemný piesok. Ich trením po pokožke sa šetrne odstráni horná vrstva unavenej kože, a vám tak zostane len krásne ružová a zdravá pleť.  Vaša pokožka bude vďaka peelingu dokonale očistená, zregenerovaná a bude vyzerať mladistvejšie a sviežo.

Po kúpeli a peelingu je tiež veľmi dôležité natrieť sa hydratačným telovým krémom, ktorý vyčistenej pokožke dodá potrebné živiny.

 

Pleťová maska, aká je tá správna?

Pleťová maska by nemala byť len rýchlou povinnosťou. Ak chcete, aby vám čas, ktorý strávite s maskou na tvári prospel po psychickej aj fyzickej stránke, skúste si počas doby s maskou na tvári ľahnúť a relaxovať.

Pri výbere pleťovej masky sa zamerajte na kaolínové s prírodnými ílmi, ktoré pomáhajú dôkladne a pritom šetrne vyčistiť hlboko zanesené póry od nečistôt.

A pokiaľ  máte pocit, že by si vaša pleť po tomto dôkladnom vyčistení zaslúžila aj poriadnu porciu hydratácie, naneste na ňu potom ešte aj svoju obľúbenú hydratačnú masku. Niektoré čistiace masky môžu byť pre krehkú a citlivú pleť dráždivé a hydratačné masky na tvár dokážu zachrániť pokožku v každom prípade.  Preto je ideálne aj si počas relaxačnej hodinky doprajete oboje, čistiacu aj hydratačnú pleťovú masku. Po dôkladnom umytí tiež nezabudnite na nanesenie pleťového krému, alebo séra.

 

Masáž tváre so silou polodrahokamov

Dnes už na masáž tváre nemusíte chodiť do špecializovaných salónov, ale viete si ju urobiť sama aj v pohodlí domova. Veľmi obľúbenou pomôckou sa v poslednej dobe stáva masážny valček na tvár, ktorý je zväčša vyrábaný zo vzácnych polodrahokoamov. Takáto masáž stimuluje limfatický systém, redukuje opuchy a spevňuje kontúry tváre.  Valček je výborný na posilnenie elasticity pokožky a tiež na dosiahnutie sviežeho vzhľadu. Môžete ho použit aj na zapracovanie séra, či pleťového oleja. Farbu valčeka, ktorú definuje práve konkrétny polodrahokam by si mala každá žena vybrať sama, nakoľko vraj intuitívne siahne po kameni, ktorého účinky v danú chvíľu vo svojom živote potrebuje.

 

Dobrý spánok a jeho pomocníci

Kvalitný a dobrý spánok je základ a hlavným predpokladom pre lepší zajtrajšok.

Pred spánkom ale nezabudnite na aplikáciu nočného séra vďaka ktorému si po náročnom dni oddýchne aj vaša pleť. Kvalitné nočné sérum poskytne vašej pleti dlhodobú hydratáciu, zjednotený tón a spevnenie.

K pokojnému spánku vám taktiež pomôžu aj rôzne očné masky stimulujúce tmu, ktoré majú navyše aj aromaterapeutické vlastnosti a schopnosť zmierniť napätie, stres a bolesti hlavy. Vďaka maske sa budete pri zaspávaní cítiť uvoľnene a pomôže vám takisto navodiť pokojný a hlboký spánok,  vďaka ktorému sa ráno zobudíte plná energie.

Relax je po náročných dňoch veľmi dôležitý. Urobte si preto aspoň raz týždenne chvíľku len pre seba a pre svoju pleť. Uvidíte, ako sa vám vaše telo a pokožka odvďačia svojim dokonalým vzhľadom!

Autor: Nina M.