Príležitosť ukázať kumšt

Nezávislá kadernícka súťaž Czech and Slovak Hairdressing Awards – Kaderník roka je opäť tu. Štrnásty ročník medzinárodne uznávanej súťaže odovzdá 14 pomyselných oskarov – trinásť v jednotlivých kategóriách + najvyššie ocenenie Kaderník roka 2015. Posledným držiteľom ocenenia je Jan Balcařík zo štúdií Bomton, zvíťazil so svojou pánskou kolekciou a zároveň prispel k víťazstvu štúdií Bomton v kategórii Tím roka.

Súťaže sa môže zúčastniť každý kaderník z Českej republiky a Slovenska, bez ohľadu na značku, s ktorou pracuje. Má úplne anonymný systém hodnotenia na základe zaslaných fotografií. Všetky súťažné kolekcie a jednotlivé fotografie sú označené iba anonymnými kódmi a medzinárodná porota hodnotí kadernícku prácu bez znalosti autora, ktorý kolekciu vytvoril.

Posledné ročníky potvrdzujú rastúci záujem o súťaž, v ktorej si môžu objektívne porovnať sily všetci kaderníci bez ohľadu na to, s akou značkou pracujú. Rastie kvalita a celková úroveň dodaných prác, preto sa prvýkrát v histórii súťaže u nás celkovo prechádza na medzinárodné štandardy súťaže, ktorých súčasťou je aj stanovený počet nominácii v kategórii.

Viac o podmienkach a pravidlách súťaže na www.hdainfo.eu

Autor: Marta Zvolenská

kaderník roka 2015