Príbeh značky Cartier a legendárnej vône z dielne Cartier – La Panthere iconic.

Parfumy slávneho klenotníctva Cartier odrážajú majstrovskú dokonalosť, osobnosť a jedinečnú modernosť svojich klenotov. Dvorná parfumárka šperkárskeho domu Cartier Mathilde Laurent prináša nové a nečakané zmyslové zážitky. Jej luxusné vône pozývajú na dlhé cesty a rozprávajú jedinečné príbehy.

 

Rozprávkový príbeh značky Cartier
Rozprávkový príbeh značky Cartier začal v roku 1847, kedy ho založil Louis-François Cartier. Vyrábal šperky, hodinky, ale aj porcelán a pod. Vďaka svojmu talentu, originalite a precíznosti si čoskoro získal obdiv parížskej smotánky a neskôr šľachty a kráľovských dvorov po celom svete. Stal sa oficiálnym dodávateľom najvplyvnejších dynastií. Princ z Walesu ho korunoval na „klenotníka kráľov, kráľa klenotníkov“.

V jeho stopách potom išli jeho vnukovia Louis, Jacques a Pierre, ktorí zdedili rovnakú vášeň pre tvorbu luxusných šperkov, spoľahlivých hodiniek a ďalších predmetov. Založili ďalšie pobočky v Londýne a New Yorku. Ich veľká láska k remeslu bola riadená rovnako dôslednou inováciou ako dnes. Cartier bol svedkom mnohých románikov aristokracie a celebrít. Tvoril pre vojvodu a vojvodkyňu z Windsoru, pre Grace Kellyovú, ktorej venoval monacký princ Rainier III. prsteň sa smaragdom v hodnote 10,47 karátov. Catherine Middleton sa vydávala v čelenke vytvorenej Cartierom v roku 1968 pre budúcu kráľovnú Elizabetu.


Symbol pantera
Fascinujúci panter sa stal nadčasovou ikonou domu. Táto divoká šelma prechádza jeho tvorbou v najrôznejších podobách. Je dravá, a pritom elegantná. Trojrozmerného pantera na brošni si objednala aj vojvodkyňa z Windsoru
v roku 1948. V nasledujúcom roku si objednala ďalšiu brošňu, tentokrát s platinovým panterom sediacim na zafírovom kabošone, ktorá má viac ako 152 karátoch. Kolekciu zavŕšila náramkom v tvare pantera vyrobeným z ónyxu.


Vznik legendárneho parfumu La Panther
Panter je ohromujúce, fascinujúce a inšpirujúce zviera. Je dokonalou ikonou Domu Cartier. Parfumom sa teda téma pantera tiež nemohla vyhnúť a v roku 1986 vznikla prvá, veľmi luxusná a magická dámska vôňa La Panther. Na jej základe  v roku 2014 uviedli novú, „mačaciu“ kvetinovú vôňu pre nespútanú ženu. Vôňa na pomedzí medzi ženskosťou a živočíšnosťou. Tentokrát z dielne Mathilde Laurentovej, dvornej parfumárky domu Cartier.

V doteraz neprebádanom akorde mačacej kvetinovej vône prekračuje Mathilde Laurentová bežné normy a konvencie. Pracuje s nespútanou ženskosťou. La Panthere vyjadruje šelmu. Má vášnivú a asertívnu povahu.

Famme fatale v haute parfumérie
Mathilde Laurentová sa stala parfumárkou, aby povznášala vône na najvyššiu možnú úroveň. Používa tie najkvalitnejšie ingrediencie a stavia vôňu rovnako, ako klenotnícky majster tvorí šperk. Vyberie ten najvzácnejší diamant a jeho krásu vyzdvihne ingredienciami, ktorými ho obklopí.

Parfum Cartier La Panthere  Iconic – ikonácka verzia legendárnej vône
Parfumovaná voda pre ženy Cartier La Panthere 
je vyjadrením čistej slobody. Zmyselná vôňa, ktorá sa pre vás stane každodennou múzou a inšpiráciou. Symbol elegancie a absolútnej nezávislosti. Aróma vhodná pre dôstojné a elegantné ženy, ktoré veľmi dobre vedia, čo chcú.
Cartier La Panthere má ovocný a drevitý charakter. Okrem zvieracieho pižma ucítite tiež príjemné tóny gardénie, nad ktorými sú cítiť jahody, sušené ovocie a rebarbora. Osviežujúce opojenie, ktoré patrí medzi moderné vône s originálnym a osobitým prejavom. Sladkastá aróma sprevádzaná kvetinami.
Luxusný flakón Cartier La Panthere sa pýši exkluzívnym dizajnom, ktorý je predzvesťou elegancie, nadradenosti
a originality. Parfumovaná vôňa pre ženy uzemní každého okoloidúceho a vy prakticky dotvoríte svoj outfit. Odvážna a zmyselná kombinácia, ktorá stojí za to.

Ikonická verzia vône Cartier je dostupná v sieti parfumérií Marionnaud, 70 ml, 130 eur.

Zdroj: Katarína B.