Príbeh o tom, ako milujeme

Pari má tri roky a jej veľký brat Abdulláh desať. Sú to polosiroty z afganskej dedinky, ktoré majú nádherný a jedinečný vzťah. Pre Abdulláha je jeho malá sestra to najdrahšie, čo má, a obetavo jej nahrádza mamu. „Pari bola jediný človek na svete, ktorý by ho nikdy nezranil, ba ani nemohol zraniť. V niektoré dni mal Abdulláh pocit, že len Pari je jeho jediná skutočná rodina, ktorú ešte má.“
Jediná životná situácia však ovplyvní nielen ich životy…

Tá situácia zasiahne aj množstvo ľudí okolo nich a stane sa svedectvom morálnej zložitosti života.
Khaled Hosseini, autor bestsellerov Majster šarkanov a Tisíc žiarivých sĺnk, prichádza s novým nevšedným románom A hory odpovedali ozvenou o tom, ako milujeme, ako sa staráme jeden o druhého a ako naše životné rozhodnutia rezonujú naprieč generáciami.
S jeho hrdinami prejdeme z afganského Kábulu do Paríža, San Francisca, aj na grécky ostrov Tinos. Jeho príbeh je nielen o deťoch, ale aj rodičoch, súrodencoch, bratrancoch. Je to nezabudnuteľný román o hľadaní stratenej časti každého z nás, aj kúska z iných ľudí, ktorých milujeme alebo nás s nimi v živote spája nejaké puto.

Hosseini ukazuje, ako vieme zraňovať, zrádzať, ale aj rešpektovať a obetovať sa jeden pre druhého. A pripomína tiež to, ako nás neraz zarazí konanie našich najbližších v osudných okamihoch. A hory odpovedali ozvenou je tá správna kniha do kresla, či na pohovku, kde sa spomalí čas a necháte sa unášať nádherným príbehom o šťastí v pokore, o ktorom možno ani len netušíme.