Premýšľate nad vianočnými darčekmi?

S kúpou darčeka na narodeniny, meniny či ako darček pod stromček si všetci lámeme hlavu nad tým, čo by toho druhého potešilo. Nechcete sklamať, ale prekvapiť a to hoci len malou drobnosťou, ktorou vyčaríte úsmev na tvári osobe, ktorú máte radi. A o ten úsmev, kedy presne viete, že ste trafili, vám ide. O pohladenie na duši.

 Skúste sa zamyslieť a popremýšľať o tom, o čom sú Vianoce. Nie sú to sviatky o tom, že sa tešíme, kedy konečne dostaneme nové pyžamo, ponožky či sveter. Sú to sviatky, kedy sa možno aspoň raz v roku môžete stretnúť za jedným stolom ako jedna veľká rodina. Porozprávať sa, oddýchnuť si pri dobrom obede, večeri a len tak tráviť čas sviatočný s rodinou, ktorú milujete. Niet nad ten darček, kedy cítite prítomnosťou toho druhého. Cítite, že nie ste samy a že máte okolo seba dobrých ľudí, svoju rodinu. A tie darčeky sú možno len ďalším vyznaním, prejavom lásky, že ste mysleli na tú osobu a chceli ste ju potešiť. Postupom času aj ja sama zisťujem, že darčeky sú to najmenej. Potešia, ale viac si cením to, že môžeme byť spolu všetci doma ako každé Vianoce, pretože nie všetky Vianoce sme sa stretli za jedným stolom. Pomyslime na tých, ktorí nemajú to šťastie stráviť čas sviatočný v kruhu rodiny a blízkych, ale strávia ho v práci, či dokonca samy.

Nenechajte sa viesť ošiaľu vianočného nakupovania. Kúpte drobnosť ako prejav lásky. No viac dbajte na to, aby ste svoju lásku opätovali aj skutkami a prejavmi lásky, vďačnosti za celý uplynulý rok a za to všetko, čo pre vás vaši drahí robia. Za všetku ich lásku, ktorá je tým najkrajším a najdrahším darčekom.

Nakupovanie vianočných darčekov