Predstavujeme jarné osvieženie v ponuke kuchynských drezov

Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Niet kuchyne, v ktorej by sme nepotrebovali drez. Rozdiely však badať v prevedeniach, základných a doplnkových funkciách, či v interiérových štýloch. V súvislosti s jarným reštartom voláme po zmenách, ale nie po tých najvýraznejších. Zameriavame sa viac na vzdušné, čisté línie a jednoduchú manipuláciu. Presnejšie môže ísť o minimalistické kuchynské drezy vysokej kvality!

 

Minimalistické modely na tom správnom mieste

V súvislosti s kuchynskými drezmi nepovažujeme minimalistické za nenápadné. Skutočne majú čo ponúknuť. Dôkazom toho sú kompaktné modely pre hĺbkové vstavanie. Môže ísť o bežne dostupné modely alebo výnimočné Blanco drezy vhodné aj do menších priestorov. Zároveň umožňujú jednoduchú manipuláciu s väčšími a hlbšími hrncami a panvicami.

Minimalistické nároky prestupujú do klasického štvorcového tvaru, ktorému pridáva na prestíži napr. zvuková izolácia – tvorí praktickú stránku pre tlmenie hluku odtekajúcej vody.

Pri kuchynských drezoch sú dôležité čísla, teda parametre a rozmery. Určite si veľa zmien nevyžaduje montáž kuchynského drezu pri minimálnej šírke kuchynskej linky cca 600 mm. Samotná hĺbka drezu neraz dosahuje až 20 cm, čo je pre niekoho minimalistické, pre iných možno luxusné.

 

Granitové drezy ako nadčasová záležitosť

Taktiež nám pri minimalistických modeloch nikto negarantuje najnižšiu cenu. Príkladom sú granitové drezy, za ktoré si radi priplatíme. Vyplýva to z ich funkčných kvalít a využiteľnosti v praxi. Ide o zmes drveného kameňa, ktorý vytvára jemnú povrchovú líniu. Takýto drez je príjemný na dotyk a taktiež na pohľad. Nebudete chcieť na ňom nič meniť, práve naopak, len pripomínať, ako dobre odoláva poškodeniam a vysokým teplotám. Minimálne požiadavky vznikajú na údržbu a aj na starostlivosť o farebnú stálosť.

Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com