Pred sezónou: 6 tipov pri výbere kvalitných plaviek

LASCANA

Plážovú sezónu máme predo dvermi a v spojitosti s ňou si kladieme otázku: aké plavky si máme vybrať? Každý by chcel plavky s „nemeckou kvalitou“, avšak zároveň moderné, a aby vyhovovali jeho vlastnému vkusu. Ale ako nájdeme kvalitu? Na čo dbať pri nákupoch? A čo nám pristane?  Cena nemusí vždy odrážať kvalitu, preto je dobré, ak vieme, na čo sa máme pri kúpe plaviek zamerať!

Zástancovia plaviek na jednu sezónu, ktorí si kúpia prvé kúsky veľmi skoro, zvyčajne uprednostňujú dizajn a kvôli módnym prvkom vydržia aj prípadnú nepohodlnosť. LASCANA, úspešná značka plaviek a bielizne, ktorá nedávno vstúpila na stredoeurópsky trh, a ktorá spolupracuje s celosvetovo známymi modelkami, má pre tých prieberčivých zopár skvelých tipov. Staňme sa odborníkmi, čím urýchlime proces nakupovania a s výsledkom budeme dlhodobo spokojnejší.

 

Na čo treba okamžite zabudnúť!LASCANA
Ihneď odložiť plavky, v ktorých nie je podšívka, hlavne, ak sú svetlej farby… Ak plavky nasiaknu vodou, určite odhalia viac, ako by si chcela. Nezaoberaj sa  takými plavkami, ktoré sa ti natiahnu v rukách už pri prvom dotyku… Pôsobením  slnka a vody (najmä morskej, chlórovanej alebo termálnej) sa ti už pri tretej príležitosti natiahnu až o jedno veľkostné číslo. Ak plavky majú sponu, ktorá je uvoľnená do takej miery, že už aj v obchode sotva drží plavky pokope, je to rovnako na zamyslenie.

 

LASCANA-2_2aAko rozoznať kvalitný materiál?
Keď je látka na dotyk ľahká, veľmi tenká alebo hrubá, vyzerá umelo, bude lepšie ak sa vzdáš vyvoleného kusu a to napriek tomu, že sa ti na prvý pohľad zdal byť pekným a moderným. Dbaj na to, aby látka obsahovala elastan alebo iný elastický prvok a nevyberaj si väčšie číslo, lebo každý kúsok sa o niečo natiahne. Ak si vyberieš nekvalitné plavky s viazaním okolo krku, môžeš si byť istá, že čoskoro sa budeš kvôli tomu zlostiť, keďže natiahnuté ramienka dlho nedržia. Vyžmolkovaná látka vyvoláva dojem opotrebovanosti, a ak sa natiahnutá guma v plavkách stretne v mori s poriadnou vlnou, vznikne nepríjemná situácia. Hrubá látka obsahuje spravidla viac umelých látok, kým mäkšie látky sú kvalitnejšie. V prípade spôn je dôležité, aby boli nastaviteľné a pre optimálne opálenie aj viacfunkčné.

 

Tajomstvo šitia a strihuLASCANA-3a
Dobré značky dbajú popri kvalitných materiáloch aj na kvalitu šitia, pri nastavení strihu vychádzajú nielen z praktického, ale aj estetického hľadiska. Šitie má byť husté a mäkké, bez zbytočných odstávajúcich nitiek.

 

LASCANA-4a

 

Takto sa priprav na sezónu
Všetko závisí od tvojich zvykov, ale je dobré, ak si na leto pripravíš plavky s rozličnými strihmi. Či už ide o vonkajšie, vnútorné priestory, alebo o šport, je dobré rozmýšľať v rôznych štýloch. Ak často prichádzaš do styku s chlórovanou vodou, musíš počítať s tým, že sa ti plavky zničia skôr, ako keď plávaš v prírodnej vode.

 

 

LASCANA-6a

Čo je vhodné pre tvoju postavu
Pre ženy s postavou v tvare hrušky je vhodný väčší výstrih, aby bol dôraz kladený na hornú časť tela, na spodnej časti tela bude dobrou voľbou sukňa alebo tankiny. V prípade väčších pŕs môže poskytnúť pohodlnejšie držanie podprsenka s kosticou (nie push up!) a hrubšie ramienka. V prípade menších pŕs je zase vhodnou voľbou trojuholníkový strih, push up a pokojne si môžeš vybrať hoci aj menší vrchný diel. V prípade športovej postavy si zvoľ vzorovaný alebo volánikový kúsok. Takéto plavky dotvárajú ženskú postavu, ako aj jednodielne plavky s výstrihom, ale vhodný môže byť aj menší spodný diel s viazaním na boku. Keď máš silnejšiu postavu v oblasti brucha, sú pre teba stvorené nohavičky s vysokým pásom a tankiny. Ak máš postavu presýpacích hodín, pokojne si vyberaj spomedzi asymetrických strihov s väčšou podprsenkou a nohavičkami.