Prečo sú hliníkové okná istota na dlhé roky?

Ak staviate alebo rekonštruujete  dom či byt, spoliehate sa na to, že to bude na niekoľko dekád. Tak je to aj pri výbere okien. Vyberajte preto rozumne a stavte na hliníkové okná. Hliník patrí medzi najrozšírenejší kov na našej planéte. Ponúkame niekoľko dôvodov, prečo si vybrať práve hliník.

 

Silák medzi kovmi

V porovnaní s ostatnými kovmi ako mangán, meď či magnézium patrí k najpevnejším. Zaujímavou vlastnosťou hliníka je aj jeho reakcia na chlad. S klesajúcou teplotou sa pevnosť hliníka zvyšuje. Naopak, ak máte okná otočené na slnečnú stranu aj v tomto prípade budú hliníkové okná lepšou voľbou napríklad od plastových okien. Zatiaľ, čo tvar hliníkových okien ostáva nemenný, plastové okná pri dlhom vystavení na slnku vedia tvar meniť, a tým sa znižuje ich vlastnosti.

 

Nízka hmotnosť

Hliník je veľmi ľahký, čo znamená, že montáž hliníkových okien je jednoduchšia, a teda aj rýchlejšia v porovnaní s inými materiálmi.

 

Odolávajú korózii

Počasie nemá na hliníkové okná takmer žiadny vplyv. So špeciálnou povrchovou úpravou, práškovým lakovaním, vydržia aj tie najnepriaznivejšie podmienky, takže sa nemusíte báť, že sa začne na vonkajšej či vnútornej strane rámov objavovať korózia.

 

Šetrné k životnému prostrediu

Hliníkové okná sa vyrábajú z recyklovaného hliníka, čo im automaticky prideľuje body pri ochrane životného prostredia. Vedeli ste, že až 75 % vyrobeného hliníka je stále v obehu? Tomu sa hovorí udržateľný materiál.

 

Ešte stále váhate?

Hliníkové okná sú a aj dlho budú stálice v oblasti stavebníctva. Ak sa rozhodujete medzi tradičnými drevenými oknami a hliníkom, odpoveďou môže byť drevohliníkové okno. Ide o vysoko kvalitnú kombináciu materiálov. Zatiaľ čo vonkajší rám je vyrobený z hliníka, vnútorná strana je drevená.  Drevo v interiéri pôsobí útulne a teplo, zatiaľ čo hliník z vonkajšej strany pôsobí elegantne.

Zdroj obrázku: Apinya Kurakhan / Shutterstock.com