Prečo máme v lete mastnejšiu pokožku? Tieto tipy na letnú starostlivosť o pleť oceníte!

Letné slnečné lúče nám dodávajú nielen krásne opálenie, ale vplývajú aj na kvalitu našej pokožky. Je preto dôležité venovať jej práve v lete špeciálnu starostlivosť. Akú, prezrádzajú nasledujúce riadky

 

Pokožka v lete

So stúpajúcimi teplotami rovnomerne stúpa aj vlhkosť, ktorá spôsobuje, že mazové žľazy na našej pokožke produkujú prebytočný maz. Z toho je naša pokožka aj tvár mastnejšia a lepkavejšia, čo má za následok vytváranie nepríjemných pórov. Pobyt na slnku našej pokožke prospieva, ale môže aj škodiť, v závislosti od toho aký dlhý čas trávime na slnku a či sa dostatočne chránime.  O mastnejšiu pokožku v lete sa však treba dostatočne starať.

Foto: AdobeStock

 

Starostlivosť

V lete je teda nesmierne dôležité umývanie tváre, teda dôsledné odstránenie mazu a tiež očistenie pokožky od nánosov krémov. Ideálne je, čistiť si tvár ráno aj večer. Ráno na odstránenie krémov určených na nočnú starostlivosť a pripravenie tváre na aplikáciu produktov na deň, večer zase na zmytie prebytočného mazu z celého dňa. Po umytí je dôležitá hydratácia. V lete môžete mastnejšie krémy nahradiť rôznymi hydratačnými esenciami, ktoré pokožku krásne vyživia. Existuje mnoho prírodných produktov, ktoré pleti dodajú vlhkosť bez toho aby bola mastná. Výborný produktom na leto je tiež hmla, ktorá pokožku kedykoľvek počas dňa osvieži.

 

Opaľovací krém

Po vyčistení a nanesení hydratačných sér je dôležitá aplikácia krému s ochranným faktorom. Ten si buď môžete naniesť v jemnej vrstve pred nanesením make-upu, alebo použiť BB krém s ochranným faktorom. V lete sa vyhnite „hutným“ make-upom, ktoré pokožku zbytočne zaťažujú a upchávajú.

 

Pitný režim, ovocie a zelenina

V neposlednom rade je v lete dôležité dôsledne dodržiavať pitný režim. V lete by to mali byť 2-3 litre vody denne. Takisto zelenina v surovom stave, ktoré prispieva k ochladzovaniu organizmu. Výborná je napríklad uhorka alebo listový, či ľadový šalát. Rovnako dobré je ovocie s vysokým obsahom vody, ako napríklad melón. V lete si totiž naša pokožka doslova pýta viac vody.

Zdroj: Nina M.

Galéria:
www.zunacosmetics.sk

Hydroesencia
https://www.zunacosmetics.sk/p/hydroesencia/

Pleťová probiotická hmla
https://www.zunacosmetics.sk/p/probioticka-hmla/

Antioxidačné sérum
https://www.zunacosmetics.sk/p/antioxidacne-serum/