Prečo je dôležité prijímať magnézium každý deň?

Magnézium je esenciálny minerál, čo znamená, že ho náš organizmus potrebuje na normálny priebeh mnohých dôležitých telesných funkcií, avšak nedokáže ho samostatne produkovať. Správna hladina magnézia je kľúčová pre normálnu funkciu nervového systému. Taktiež hrá dôležitú úlohu pri srdcovom rytme a regulácií srdcových a svalových buniek.

 

V neposlednom rade má výrazný vplyv aj na funkciu mozgu a nervového systému, a preto môže mať pozitívny vplyv na zvládanie stresu a udržiavanie duševného zdravia. Jeho nedostatok môže viesť k svalovým kŕčom, svalovému napätiu a nepríjemným svalovým prejavom. Preto je dôležité zahrnúť magnézium do svojho stravovacieho režimu, aby sa udržala jeho optimálna hladina v tele.

Horčík môžeme prijímať cez vyváženú stravu alebo pomocou výživových doplnkov. Maxi Vita Stick Pack Magnézium je výživový doplnok, ktorý obsahuje magnézium v kombinácii s vitamínom C a B komplexom. Účinný prášok sa nachádza v praktických malých vrecúškach, ktoré stačí vsypať do úst a nechať rozpustiť. Aktívne látky sa do organizmu lepšie vstrebajú a majú rýchlejší účinok. Obsiahnutý vitamín C a B komplex navyše podporuje imunitný systém, činnosť svalov, srdca a nervovej sústavy.

Výživový doplnok Maxi Vita Stick Pack Magnézium nájdete vo všetkých obľúbených obchodných reťazcoch. Viac informácií nájdete na stránke www.vitar.sk.

Zdroj: Alexandra Č.