Prečo by sme mali deťom púšťať rozprávky a animované seriály?

Na pozeranie televízie u detí existuje viacero názorov. Všetci sa ale môžeme zhodnúť na tom, že ak má seriál či rozprávka náučný charakter, nič lepšie si pre naše deti nemôžeme priať. Uvidia tak spolunažívanie so zvieratami, silu priateľstva, či naučia sa nebojácnosti a zoznámia s dôležitými situáciami z bežného života. Už 1. augusta o 19:00 uvidíte seriál Tím DroniX16. augusta o 17:30 seriál Ernest & Rebecca na TV Minimax. Od 1. augusta sa všetci diváci navyše môžu tešiť na detskú stanicu Minimax s novým vzhľadom a obsahom.

 

Nezvyčajné priateľstvo
Čo by ste robili, keby ste vo veku 6 rokov boli úplne normálnym dievčaťom, ktoré žije so svojou mamou, staršou sestrou a psom a jedného dňa si nájdete dosť nezvyčajného kamoša? A slovo „nezvyčajný“ je v tomto prípade na mieste. Ernest je totiž mikrób, ktorého Rebecca chytila, keď lovila žaby. Našťastie sa rozhodol, že nebude v telách ľudí šíriť žiadne nákazy, ale bude si radšej užívať život. S Rebeccou zažívajú veľa dobrodružstiev a všetky problémy sa im zvládajú ľahšie, keď majú jeden druhého po svojom boku. Jej rodičia sa totiž rozvádzajú a ona bojuje s oslabenou imunitou a chorľavosťou. Môže priateľstvo chorľavého dievčaťa s mikróbom dokázať zachrániť aj manželstvo jej rodičov? Dokážu si byť oporou za každých okolností? Nielen odpovede na tieto otázky sa dozviete v skvelom seriáli Ernest & Rebecca.

Neporaziteľný Tím DroniX
Svetom hýbu technológie a práve mladých lákajú nové, nepoznané a hlavne inteligentné veci. Partia troch študentov sa stretne na Hawkinsovej technickej akadémii, ktorá sa špecializuje predovšetkým na nanotechnológie, umelú inteligenciu a  drony. Práve láska k dronom spojí odvážneho pilota Bucka Rocketa, vynikajúceho dizajnéra Toma Chessmata a inžinierku Vicky Riskovú, aby spoločnými silami zdokonalili a vyrobili prototyp dronu s názvom DroniX. Nebude to ale také jednoduché. DroniXu sa chce zmocniť spoločnosť Vulture Corp., ktorá ho plánuje zneužiť na nekalé aktivity. Pracoval tam aj otec Vicky, krátko pred jeho záhadným zmiznutím. Stojí za tým Vulture Corp.? Podarí sa Tímu DroniX vyvinúť dron a ochrániť ho pred krádežou?

Ak vás lákajú moderné technológie a chcete nimi inšpirovať aj vaše deti, sledujte seriál Tím DroniX už 1. augusta o 19:00 na TV Minimax. Nenechajte si ujsť ani seriál Ernest & Rebecca už 16. augusta o 17:30 na TV Minimax, ak chcete vašim deťom ukázať skutočnú silu priateľstva a podpory toho druhého.

Zdroj: Nikol M.