Lifestyle

Prechádzka lesom

Už ste boli dnes vonku? Na nejakej prechádzke naprieč krásnou prírodou? Vraví sa, že príroda je lepšia očista duše či celého tela, ako ktorýkoľvek doktor, či akýkoľvek liek.

Prechádzka lesom je vždy prospešná a veľmi príjemná. Spravte si chvíľku pre seba, úplne vypustite negatívne myšlienky a len tak si choďte zabehať, prejsť sa napríklad so svojím domácim miláčikom, alebo len jednoducho sa nadýchajte perfektného vzduchu.

Ďalšou z alternatív je, že chcete mať prechádzku s niekým blízkym, aby ste sa prešli spolu s blízkym človekom. A ak si so sebou vezmete domáceho miláčika, strávite spolu peknú chvíľku a oddýchnete si v prírode.

Či už zvolíte  prechádzku, grilovačku, alebo obľúbenú športovú aktivitu, výber necháme len a len na vás.

Ak sme už prešli možnosti prechádzky lesom, vedeli ste aké ďalšie účinky má na nás taká „obyčajná“ (nedeľná) prechádzka v prírode?

  1. Znižuje stres, ktorý máme z práce, zo školy alebo bežných starostí.
  2. Chráni srdce – prechádzka lesom nám znižuje riziko srdcových ochorení a dokonca znižuje krvný tlak.
  3. Zvyšuje nám koncentráciu – keďže sme v celom týždni v jednom kolobehu, naša tvorivosť pomaly upadá a my sa už nevieme dokonale sústrediť. Taká prechádzka nám pomôže vyčistiť našu myseľ a o to viac sa budeme vedieť sústrediť a podporí aj našu tvorivosť.
  4. Zaháňa depresívne myšlienky – a preto, ak sa cítime zle, odporúčame, ak si so sebou zoberiete dobrú priateľku, priateľa, či niekoho blízkeho.
  5. Zlepšuje vzťahy – platí to najmä dnes, keď naša myseľ je sústredená na naše mobily a sociálne siete. Práve takáto prechádzka nám dokáže obnoviť vzťahy a dôveru s kýmkoľvek s kým sa vyberieme na takúto prechádzku.
  6. Je dobrá na peknú pokožku, zlepšenie našej nálady či kvalitný spánok.

Myslíme si, že určite je toho ešte omnoho viac, čo by sme mohli spomenúť ako prechádzka ovplyvňuje naše telo. Dôležité je, aby sme sa po nej cítili dobre, oddýchnuto a s čistou hlavou. Máte tieto skúseností aj vy po kvalitnej prechádzke?

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top