Pražský výběr mieri do Bratislavy!

Spevák a klávesák Michael Kocáb, gitarista Michal Pavlíček, basgitarista Vilém Čok a obaja bubeníci Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš sa tento rok vracajú na koncertné pódia po mimoriadne úspešnom, vydarenom comebackovom turné, ktoré absolvovali na jeseň minulého roku.

Neuskutočnený minuloročný bratislavský koncert, tak určite dokonale vynahradí táto show, v rámci jarného turné v nedeľu 24.marca 2013 v NTC.

Pražský výběr v kompletnej a najslávnejšej zostave zahrá pesničky z albumovStraka v hrsti a Výběr a ďalšie legendárne hity, ktoré na albumoch nikdy nevyšli.

„Tešíme sa na stretnutie s fanúškami a na skvelé koncerty. Až celé turné skončí, sadneme si k leteckej káve a prebeireme možnosti vytvorenia ďalšieho radového albumu. Pokiaľ sa tak stane, avizujeme dopredu, že v roku 2014 nebudeme koncertovat – preto ten, kdo nás bude chcieť vidieť v akcii, má šanci teraz!“ – odkazujú fanúšikom.

A ktorá pieseň sa teší najväčšej priazni podľa ohlasu na koncertoch?

„Naši fanúšikovia reagujú nejviac na songy, ktoré sú notoricky známé a majú hitové napríklad na Hraběte X, Václavák, Pražáky, Prachy, Proč jen já, Oldu, Tatrmana, Dudy, Chvastouna, Snaživce…Tým sme sa vlastne dostali k tomu, že na naprostú väčšinu „fláků“ reagujú naši fanúšikovia viac než maximálne kladne. Čo sa týka obľúbenej skladby u nás samotných, neverejným kapelovým hlasovaním sme zistili, že je to vždy trochu iná pieseň, niekedy dokonalen konkrétne kúsky z nich…“

Priaznivci Pražského výběru budú mať na jar tohto roku hneď dva dôvody na radosť. Uvidia naživo v excelentnom podaní kapely všetky jej najväčšie hity a tiež si budú môcť zkompletizovať kolekciu výpravných reedícií pôvodnych albumov Pražského výběru. Po „Strake v hrsti“ a „Výběre“, vydavateľstvo Supraphon na marec plánuje reedíciu tretieho a zatiaľ posledného, štúdiového albumu „Běr“, z roku 1997. Predchádzajúce reedície vzbudili sktučne veľký záujem – za Straku v hrsti získal Pražský výběr platinovú platňu.

Aký je to pocit mať v rukách reedíciu albumu – napríklad Straka v hrsti vyšla v minulom roku v máji, teda tridsať rokov po prvom vydaní?

„Úžasný. Viete, tie dosky vznikali v určitom strese, pod tlakom, priznám sa, že niekedy to počúvam a mám pocit, že s tým nemám nič spoločné. Bez chvály musím povedať, že sú nadčasové a reedície mi spôsobujú radosť, zvlášť, keď uvážite, že si to ľudia ešte aj v dnešnej dobe kúpia,“ – necháva sa unášať poicitom radosti, zakladatel a líder kapely, Michael Kocáb.