Pranie s olejom do prania – Kedy ho použiť?

Možno sa vám už stalo, že ste sa tešili na vôňu vypratého prádla – a nestalo sa. Vypraté oblečenie vôbec nevoňalo podľa vašich predstáv. Problémom mohlo byť čokoľvek, napríklad malé množstvo aviváže alebo nejaká technická chyba práčky. Viete ako si môžete poistiť to, že vaše oblečenie bude voňať za každých okolností?

 

Do práčky, aj do sušičky. Oleje do prania sú skvelými pomocníkmi v boji za voňavejšie a jemnejšie prádlo.

 

Čo sú to pracie oleje?

V skutočnosti ide o niečo ako parfém, ktorý vaše mokré oblečenia prevonia. Väčšinou sa používa namiesto aviváže. Nakoľko ide o silne koncentrovaný produkt, nezabudnite ho pred použitím poriadne pretrepať.

 

Ako ich správne použiť?

V prípade, že olej pridáte do práčky, nalejte 10/20 ml do vaničky, ktorá je určená pre aviváž. Ak chcete olej pridať do sušičky, môžete pokvapkať kúsok látky, ktorý do nej vhodíte. Rovnako ako pri praní v práčke použite približne 10/20 ml.

 

Kedy je vhodné ich použiť?

Ak nemáte kvalitné pracie prostriedky, s ktorými doma periete, môžete zvážiť nákup pracích olejov, ktoré vám pomôžu:

●     so znížením zápachu

Veľmi špinavé oblečenie je síce možné vyprať na prvý pokus, avšak nie je samozrejmé, že daný kúsok bude voňať. Dokonca aj vypraté prádlo môže zapáchať. V tomto vám pomôžu práve pracie oleje zo stránky BEAUshop.sk.

●     so zmäkčením oblečenia

Zistili ste po vypnutí práčky, že vaše oblečenie je tvrdé? Dajte trochu oleja do sušičky a nabudúce aj do práčky. Oleje predstavujú lepšiu alternatívu zmäkčenia prádla než iné chemické riešenia.

●     pri alergikoch

Ľudia s citlivou pokožkou alebo alergici potrebujú, aby ich vypraté oblečenie bolo v čo najlepšom stave. Práve prírodné esenciálne oleje môžu dopomôcť k tomu, aby sa
z oblečenia nevytvoril žiadny nový ekzém.

Už ste si vybrali svoj prací olej?

Zdroj: Marián L.
Zdroj obrázku: nadisja / stock.adobe.com