Praktické vianočné darčeky na poslednú chvíľu: Inšpirujte sa našimi tipmi

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vás už oblieva pot z toho, že nemáte kúpené darčeky? Žiaden strach. Poradíme vám vianočné darčeky, ktoré nielenže potešia obdarovaného, ale zároveň sú aj praktické a takmer každému padnú vhod.

 

Obchody sú plné vianočného tovaru, z rádia počuť dookola Jingle Bells a vy ste ešte nestihli kúpiť darčeky svojim blízkym? Lámete si hlavu s výberom dokonalého darčeka? Nezúfajte, pripravili sme pre vás tipy na rozličné darčeky, z ktorých si určite vyberiete.

Pre puntičkárov

Máte vo svojom okolí človeka, ktorý v živote nepoložil šálku na stôl bez podložky pod pohár a všetko potrebuje mať zorganizované? Takýchto ľudí určite poteší poznámkový blok, kvalitný diár alebo praktický organizér na čokoľvek. 

Väčšina puntičkárov tiež neznesie na svojom mobile pukliny alebo škrabance, preto sú dobrou voľbou aj elegantné puzdrá na mobil. Kryty na iPhone, ale aj iné značky mobilov, nájdete z rozličných materiálov v jednoduchom aj štýlovom dizajne, ktoré nového majitelia potešia a zároveň účinne ochránia jeho telefón. 

 

Pre zdravie a relaxáciu

Zháňate univerzálny darček? Týmito kúskami určite nič nepokazíte, pretože každý z nás chce byť zdravý a dopriať si oddych. Poukážkou na wellness víkend či masáž určite nič nepokazíte, nech už chcete obdarovať rodičov, súrodencov alebo manžela, či manželku. V obchodoch je takisto čoraz viac prístrojov, vďaka ktorým sa aj domácnosť premení na súkromné SPA centrum. Napríklad aroma difuzéry, masážne podložky či perličkové kúpele. 

Zdroj: Bigstock

 

Do každej domácnosti

Domáce práce ako varenie a upratovanie sú činnosti, ktorým sa nikto nevyhne. S praktickými vychytávkami však môžu ísť aj tieto menej obľúbené aktivity ako po masle. Tých, ktorí sa neradi zdržujú v kuchyni, môže potešiť tlakový hrniec, s ktorým je aj jedlo náročnejšie na prípravu uvarené bleskovo rýchlo. 

Naopak, tí ktorí v kuchyni trávia veľa času, možno ocenia odšťavovač, automatický kávovar, kuchynský robot alebo obľúbené výrobníky sódy. Čoraz populárnejší je aj robotický vysávač, sušička bielizne a parné čističe, ktoré si poradia aj s odolnou zaschnutou mastnotou.

 

Pre vášnivých čitateľov

Nie je nič príjemnejšie, ako sa večer zabaliť do deky s teplým čajom a zahĺbiť sa do príbehu obľúbenej knihy. Ak máte doma knihomoľa, ktorý „hltá“ jednu knihu za druhou, o darček máte postarané. Nech už roní slzy nad romatickými zápletkami, obhrýza si nechty pri napínavej detektívke alebo zadržiava dych pri akčných príbehoch, kniha je presne to, čo ho poteší. 

K pohodlnému čítaniu však neodmysliteľne patrí aj dobrá atmosféra, ktorú vykúzlite vonnými sviečkami. Samozrejmosťou je tiež kvalitné osvetlenie, ktoré sa dá pripevniť aj priamo na knihu, a ak to priestory v domácnosti dovolia, knihomoľ určite nepohrdne ani pohodlným kreslom na čítanie. Praktickým spoločníkom na cestovanie môže byť aj čítačka kníh, ku ktorej nezabudnite pribaliť praktické puzdro.

Zdroj: Bigstock

 

Pre tých, ktorí nič nepotrebujú 

V dnešnej dobe, keď je už všetkého dostatok, je čoraz náročnejšie zohnať vec, ktorá obdarovanému chýba. Ak vaši blízki patria do kategórie ľudí, ktorí nič nepotrebujú, odporúčame siahnuť po praktických zážitkových darčekoch. Lístky do divadla, večera vo dvojici, víkendový pobyt, škola šmyku či vyhliadkový let sa určite stanú nezabudnuteľným darčekom.

Zdroj: Basta digital