Praktické a štýlové, také sú jednoducho smart hodinky. Týchto 6 funkcií ocení každá z nás

Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com

Náramkové smart hodinky dokážu omnoho viac, ako len ukazovať aktuálny čas. Ak ešte nevlastníte toto inteligentné zariadenie, ale myšlienka na ich kúpu vám už niekoľkokrát skrsla v hlave, ste na správnom mieste. Toto je šesť z mnohých vecí, ktoré smarthodinky dokážu.

 

Notifikácie a hovory

Vďaka pripojeniu smarthodiniek k telefónu pomocou Bluetooth alebo Wifi nikdy nezmeškáte nič dôležité. Aj keď máte smartfón poruke, chvíľková nepozornosť môže spôsobiť, že zmeškáte urgentný hovor či správu. Vďaka smartwatch sa ku všetkým upozorneniam (soc. siete, aplikácie) dostanete okamžite, stačí jeden pohľad na zápästie.

 

Fitness aplikácie 

Inteligentné hodinky sú vybavené funkciami na monitorovanie vašej fyzickej aktivity. Hovoríme napríklad o aplikáciách na zaznamenávanie trasy, počtu krokov či tempa, ktoré ocenia hlavne športovci. Na základe týchto údajov si môžete prispôsobiť tréningový plán a zvýšiť výkon. Zistite, ktoré sú tie najlepšie smart hodinky na súčasnom trhu.

 

Monitorovanie zdravia

Pomocou optických senzorov, umiestnených na spodnej strane, môžete merať fyziologické parametre, ako je tep, saturáciu kyslíka, dýchanie, hladinu cukru v krvi, tlak a iné. Inteligentné hodinky vám tiež umožňujú sledovať spánok a poskytujú presné dáta ako napr. jeho dĺžka, striedanie jednotlivých fáz či čas prebudenia.

 

Bezkontaktné platby

Čoraz viac ľudí používa bezkontaktné platenie pomocou smartwatch s integrovanou funkciou NFC. Vďaka niektorej z podporovaných platobných aplikácií, napr. Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay alebo Garmin Pay, tak môžete uskutočniť nákup aj bez kreditnej karty či hotovosti. Overte si však, či túto možnosť podporuje aj vaša banka.

 

Počúvanie hudby

Pánske či dámske smart hodinky s prehrávačom hudby vám spríjemnia chvíle. Umožňujú prehrávať, streamovať a ovládať hudbu, ktorú si zároveň môžete uložiť do vnútornej pamäte. Túto funkciu ocenia hlavne bežkyne, ktoré so sebou nechcú niesť nespratný mobil.

 

Ovládanie fotoaparátu

Benefitom je aj vzdialené ovládanie fotoaparátu, ktoré nahrádza funkciu samospúšte v mobilnom zariadení. Položte mobil kde potrebujete, na hodinkách skontrolujte ako záber vyzerá a jednoduchých ťuknutím vytvorte fotku.

Zdroj obrázka: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com