Praktická a štýlová: Stavte na trendy vestu!

Vesta je kúsok, ktorý je na prechod zo zimných mesiacov na tie jarné priam ideálny. Nosiť ju môžete samostatne, na sveter, košeľu, či šaty alebo si ju môžete obliecť na koženú bundu. Vesty nie sú novým trendom, napriek tomu sa ich popularita vďaka všestrannosti a praktickosti úmerne zvyšuje. Okrem kožušinových sa nosia aj páperové, či dokonca elegantné vlnené, či odľahčené látkové vesty.

 

Kožušinová

Kožušinová vesta je zimná klasika, ktorá prechádza až do jarných mesiacov. Samozrejme úplne najlepšie sú pravé kožušinky, ak si však takýto model nemôžete dovoliť, siahnite po umelej kožušine. V takom prípade stavte túto sezónu určite na farebnosť. Namiesto  klasickej čiernej vyskúšajte napríklad odtiene fialovej a bordovej, smaragdovú alebo viacfarebnú kožušinovú vestu. Okrem kožušinových sú posledné sezóny tiež veľmi obľúbené vesty z peria. Perie je veľmi jemné a príjemné na dotyk, takáto vesta vyzerá navyše rovnako luxusne ako vesta z pravej kožušiny. Aj v prípade vesty z peria siahnite po hravých, farebnejších modeloch, ktoré vyzerajú skvelo aj v kombinácii s jednofarebným outfitom.

 

Páperová

Športová, páperová vesta je ideálna do daždivého a veterného počasia. V tomto prípade by mala byť z nepremokavého materiálu, ideálne aj s kapucňou. Rovnaký model oceníte ak sa náhle ochladí, nie však natoľko aby sme ešte zo skrine vyberali zimnú bundu. Tento typ vesty oceníte aj na športové aktivity, prechádzky v prírode či inú turistiku.

 

Elegantná

Vesta je všestranný a praktický kúsok, ktorý využijete dokonca aj do práce. Nestráňte sa jej ani v prípade ak sú vaše denné stylingy ladené skôr do elegantnejšieho štýlu. Stačí si zvoliť vhodný materiál, ktorý korešponduje so zvyškom outfitu. Obľúbené sú klasické, kostýmové vesty najlepšie v čiernej farbe, ktoré zladíte skutočne so všetkým, ale aj vzorované farebnejšie, ktoré vyzerajú skvelo v kombinácii s bielou košeľou či blúzkou. Predĺžené vesty môžete navyše nosiť s pančuškami aj ako šaty. Je to skutočne variabilný kúsok.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, VERO MODA, Cellbes, mClasse – Airfield, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani,