Prada na filmovom plátne

Miuccia Prada, je žena, ktorá má víziu a všetko na čo siahne sa premení na úspech. So značkou Prada sme sa na filmovom plátne už stretli a to pri romantickej komédii Diabol nosí Pradu. Tentokrát sa pustila do oveľa náročnejšieho projektu. Pre dlho očakávaný film Veľký Gatsby vytvorila dobové kostýmy, ktoré boli inšpirované zlatou érou 20-tych rokov. Práve tie mali zohrať kľúčovú úlohu v dokreslení celkovej atmosféry filmu.

Gatsby nosí Pradu

Pre tento film navrhla značka Prada aj s jej mladšou módnou odnožou Miu Miu 40 modelov, ktoré sa objavili v kľúčových scénach. „Nebolo to len o nejakom povrchnom okúzlení“, hovorí sama zakladateľka značky. „Keď som čítala knihu, išlo mi o psychologický prieskum každej jednej postavy. Malo to byť o svetle. A o peniazoch, pretože Luhrmann (režisér filmu) chcel divákom predstaviť bohaté a zároveň najkrajšie ženy na svete. Prada spolupracovala s kostýmovou výtvarníčkou Catherine Martine. Pritom je dôležité povedať, že modely vytvorené pre tento film nekopírujú šaty z 20-tych rokov. Iba skrátka Fitzgeraldovho Gatsbyho preniesli do 21. storočia. So všetkým čo k tomu patrí.

 

Veľký a veľkolepý

Veľkoleposť je slovo, ktoré vystihuje filmy režiséra Baz Luhrmanna, ktorý sa podpísal aj pod túto filmovú novinku. Svetoznáma módna značka a filmový režisér sa nestretli spolu po prvýkrát, spolupracovali už spolu pri kultovom filme o nesmrteľnom ľúbostnom príbehu dvoch mladučkých milencov, Rómeo a Júlia. Veľký Gatsby je rovnako o láske, kedy sa mladý Jay Gatsby zamiluje do krásnej Daisy, ale nemôže si ju vziať. Zatiaľ čo ona sa musí vydať za milionára Toma, ktorého ale nemiluje, Gatsby je odhodlaný získať ju pre seba.

 

Zdroje: prada.com, http://www.vogue.co.uk